Durere de genunchi

30-06-2011
Cristina P
Nu este medic/terapeut
Cristina P
Buna ziua, m-as bucura daca m-ati putea ajuta! Am si eu o problema, de 3 sap am dureri foarte mari la genunchiul stang si nu stiu de la ce vine, sunt sigura ca nu am cazut, nu m-am lovit si nimic! Nu pot sa merg bine, ma doare si noaptea...Imi puteti spune de la ce ar putea fi? Va multumesc
2 comentarii
0
30-06-2011, ora 16:42
ruxana
Nu este medic/terapeut
ruxana
Am si eu un fratior, are 17 ani si tot asa il dureau genunchii, un dr.i a spus k este in crestere si de aceea il dor, i a recomandat calciu.
0
02-07-2011, ora 14:35
mariuca vasiliu
Nu este medic/terapeut
mariuca vasiliu
Buna ziua!!!! incep prin a va spune k prbl mea a inceput de anul trecut... mi s-a umflat genunchiul drep, foarte tare. am fost la doctor si diagnosticul a fot spondiloartrita reumatoida. binenteles k mi-a prescris medicamente: sulfasalazina si celebrex 200. piciorul a inceput sa isi revina putin, cate putin, acum emai bine, insa am o prbl. knd stau mai mult timp in picioare se umfla. ii pun gheata o data sau chiar de doua ori pe zi. ink iau tratamenttul prescris acum am inceput sa lucrez si imi e frica sa nu se umfle mai tare, si sa trebuiasca sa fac injectiii. s-a intamplat acum 2 luni knd am suprasolicitat piciorul si am facut 10 injectii de voltaren.am uitat sa mentionez unde lucrez tre sa stau numai in picioare.. ce ma sfatuiti sa fac??? nu mai pot sta acasa, fara sa muncesc!!!! niste remedii pentru a nu se mai umfla.. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: