Durere de dinti si urmeaza sa plec joi in excursie, rog urgent o parere.

27-08-2013
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara, daca se poate rog frumos un medic sa se uite la radiografie, sa imi spuna o parere... Am dureri groaznice in partea stanga sus si se pare ca provine de la ultimii 2 dinti din spate, acum 1 an mi-am scos si maseaua de minte din stanga sus. Dureri au inceput sa apara la cateva luni de la extractie. Am sa atasez linkul cu ultimii 2 dinti din stanga sus... https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1150801_629067323802949_2088368972_n.jpg iar acum am sa atasez poza cu filmul facut in acelasi loc acum 6-8 luni... https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/22402_488117174564632_194668827_n.jpg. Urmeaza sa ma duc in excursie si am dureri, gust rau de acolo, fata tumefiata. Ce parere aveti si ce imi recomandati? Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
28-08-2013, ora 10:31
Dr. Zlotea Mircea
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Zlotea Mircea
Anuleaza excursia, fa-i o vizita medicului tau, cu siguranta se vor face alte investigatii radiologice, vechile radiografii nu mai corespund realitatii. Descrie te rog durerea, caracterul, daca cedeaza la ceva anume, de ce factori este provocata, cand doare mai mult.
0
28-08-2013, ora 18:09
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, una dintre radiografii e facuta acum recent, acum o sapt-2., prima postata iar cealalta e facuta in urma cu cateva luni tot in acelasi loc, de atunci au inceput problemele...daca se poate va rog sa imi spuneti parerea d-voastra.. Am fost la o doctorita dar mi-a spus ca nu stie ce e pe radiografie si ca dintele in afara e frumos si ca nu se pune sa umble sa strice dintele...si m-a lasat asa... E o durere continua, e acea senzatie cand pulseaza ceva si o jena continua, gust rau in toata gura, chiar si gust de sange, miros urat de acolo, sunt umflata la fata nu exagerat de tare dar suficient cat sa se vada, parca toata gura 'sufera' din aceasta cauza, e o jena continua, durere... Am si ganglionii umflati... Am luat antibiotice dar in zadar... Am clatit cu apa cu sare dar degeaba... Am dat si cu Hexoral spray se amelioreaza putin dar doar pe moment... O senzatie de bine, de ameliorare macar temporara o simt la rece si imediat dupa ce ma spal pe dinti dupa care aceeasi poveste, apa rece, sucul rece mai amelioreaza... Astept parerea d-voastra, multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: