Durere de cap persistenta de mult timp

01-03-2011
pisicutza20062002
Nu este medic/terapeut
pisicutza20062002
Deci acum am 20 de ani, la 14 ani mi-am spart capul(la ceafa).Ma rog...mai pe scurt de mai bine de o luna ma doare capul(nu fruntea), catre ceafa si deasupra(nu stiu cum sa ma exprim).Chestia e ca ma doare zi de zi, cand simt o apasare care ma tine toata ziua, cand sunt doar niste injunghieturi in diverse parti ale capului, care cand ma iau simt ca mor de durere.plang nu altceva!La neurologie m-au programat peste trei saptamani, iar la urgenta cand am fost mi-au pus perfuzie cu sodiu si Tador, dar nu mi-a trecut, dupa care m-au trimis acasa.Mi-au prescris Tador dar degeaba iau ca durerea nu-mi trece.Am avut greata in acest timp de 5 ori, dintre care de 3 ori am si varsat.Se poate sa ma doara asa din cauza ca acum 6 ani m-am lovit la cap?Ajutati-ma va rog...sincer mi-e frica de ceva grav!
2 comentarii
0
01-03-2011, ora 19:19
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
nu sunt medic DAR, pana se va gasi cineva sa-ti dea un sfat de specialitate si pana vei gasi un medic-bun diagnostician- iata cateva sfaturi:
- daca ai greturi si stare de voma, ar putea fii...colecistul (fierea lenesa sau intortocheata);..poti verifica cu putina ciocolata si, daca iar vomiti, poti sa iei 2 pastile de colebil- deodata si starea se va ameliora, putin;
Poti face un EKO la colecist.
Eu, am aceste simptome si cu dureri de cap, cand fierea mi-e "plina";
- s-ar putea sa ai sinuzita si asta, ar trebui sa mergi repede la ORL;
- tot din experienta, am avut probleme stomatologice si m-am trezit intr-o dimineata cu dereri groaznice de cap (durerile de la o masea cu abces adica "puroi" imi radiau in cap)..si e groaznic;..asa ca, am mers repede la dentist.
O parere:
- 90 % consider ca nu-i din cauza acelei lovituri;
- excludele pe cele scrise (le faci in cateva ore ale unei zile: ORL, dentist, EKO la colecist adica fiere).
ABIA apoi, sa te ingrijorezi.
Sanatate si...astept vesti de bine.
0
01-03-2011, ora 23:42
pisicutza20062002
Nu este medic/terapeut
pisicutza20062002
Mia mai zis o vecina d fiere dar a zis k treb sa ma doara si la fiere.Deci dak manank ciokolata si vomit, inseamna k poate fi d la fiere.sunt din tg mures si la noi din pakate k sa mergi la ORL sau oriunde te programeaza pe cine stie ce data.k şi la neuro am fost aku trei sapt si mau programat pe 10martie.iar d urgenta n pot sa ma duc pt k am fo qm am zis la SMURD si nu miau faqt nik.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.