Durere de cap, presiune in urechi si zgomot

08-05-2010
mikaela28
Nu este medic/terapeut
mikaela28
Buna ziua. Am si eu nevoie de ajutor. Sunt insarcinata in luna a 9-a si nu ma simt prea bine la cap.In urma cu cativa ani am tot avut o anemie primavara in aprilie-mai, am mancat ficat si legume si mi-a trecut. Anul trecut a inceput o durere in cap la ceafa, am masat ceafa, apoi a urcat pe langa ureche la tampla dreapta si jumatatea fruntii, am inceput sa nu mai vad bine cu ochiul drept si mi s-a facut rau. Am pus-o pe seama unei pastile de ciprofloxacin pe care o luasem, dar nu a fost asta cauza.Toata vara am avut presiune in urechi, tensiune care fluctua, crestea brusc desi eu aveam tensiunea 9 cu 5 de obicei.M-am tot plimbat pe la doctori, am luat vitamine, antiinflamatoare, pana la urma la sfarsitul verii mi-a trecut. Ca ar fi de la curent.Culmea e ca toamna, iarna si inceputul primaverii nu am nimic.
Ce am si ce trebuie sa fac?
1 comentarii
1
08-05-2010, ora 22:54
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Ati incercat sa mergeti si la un medic homeopat? Ceea ce spunti dumneavoastra ca aveti se poate trata cu ajutorul homeopatiei. Vedeti ca v-am trimis un mesaj privat, pe care il puteti citi dand click pe modificati profilul dvs. din caseta verde din dreapta sus a paginii, acolo unde va logati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •