Durere de burta, febra

28-07-2012
Biu
Nu este medic/terapeut
Biu
Buna! Am 18 ani, am facut sex cu iubitul meu intotdeauna protejat, insa cu cateva zile inaintea ciclului menstrual am avut dureri de stomac, am vomitat... dureri de burta, urmate de stari de voma. Mi-a venit in fiecare luna, insa eu tot am inpresia ca mi-a crescut burta, am senzatia ca-mi vine sa vars si febra. ce parere aveti?
3 comentarii
0
29-07-2012, ora 00:16
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Daca iti este frica de o eventuala sarcina, cumpara de la farmacie un test de sarcina, altfel trebuie sa te vada un medic de familie ptr problemele digestive.
0
29-07-2012, ora 11:25
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sa mergi la medic pentru a-ti recomanda anticonceptionale, asta e cea mai buna metoda contraceptiva pentru tine care te va scapa de vreun eventual stres.
0
31-07-2012, ora 17:04
Biu
Nu este medic/terapeut
Biu
Va multumesc pentru pareri, se pare ca m-am alarmat degeaba, insa e posibil sa fi facut o toxinfectie alimentara de scurta durata, mi s-a mai intamplat inainte de revelion... Nu iau anticonceptionale pentru ca nu facem regulat... si din cate am inteles de la mama, anticonceptionalele se folosesc cand cei doi parteneri fac sex regulat, iar in cazul meu nu e asa. Prefer prezervativele, nu ma simt la fel de bine ca fara, dar asta e sunt mai sigure decat anticonceptionalele. Va multumesc inca odata de parere. pup
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit locul de formare al febrei în organism
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Durerea de burtă
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  • Durere de burtă
  •