Durere de dinţi după implant

19-09-2015
DeeaMx
Nu este medic/terapeut
DeeaMx
Buna ziua, sunt in Mexic de ani buni ai am o problema: acum 8 luni mi-am pus un implant măsea, totul a decurs bine dar după ce s-a vindecat si a trebuit sa imi ia amprenta pentru a face coroana, doctorul ma anesteziat jumătate de gura si a folosit tip aţa in jurul gingiei la implant conform procedurii, totul bine dar in acceasi zi dupa o ora a început sa ma doară gâtul, urechea si timpanul din partea opusa unde mi-a făcut anestezia ai dupa 2 zile am început sa am toti dinţii sensibili când mâncam, când bea rece sau cald ai durerea a început sa se intensifice mai rau, dupa 4 zile deja nici medicamentele de calmare nu mai făceau fatza (, M-am dus la medic si nu îşi explica de ce am sensibilitatea asta la toti dinţii aşa se puternica, mi a scos şurubul care era inserat in implant ( nu ma durut) M-au spălat bine acolo, gingia ss vedea bine, mi a făcut radiografie si gingiile înăuntru la oase se vedeau inflamate la nivelul rădăcinii, caninul de lângă măsea dar implantul nu era inflamat ! Mi au dat antiinflamatorii o injecţie puternica si antibiotice 7 zile ai pastile sub limba pentru a atenua durerea! E a doua zi de când beau tot si încă ma dor dinţii! Ce ar putea fi? Menţionez ca de partea cealaltă a maxilarului durerea nu a ajuns la masele ! Mulţumesc
2 comentarii
0
24-09-2015, ora 18:42
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
va rugam sa atasati radiografia pe care o aveti. Am nevoie de mai multe date pentru a explora care pot fi cauzele.
0
01-11-2015, ora 01:50
Raluxoxo
Nu este medic/terapeut
Raluxoxo
Cred ca este vorba de o infecţie la mai multi dinti care teebuie tratată cu răbdare si cu medici specialişti, eventual un chirurg bmf! Încearca tramadol daca ai dureri chiar asa groaznice, pe mine m-a ajutat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de dinți
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •