Durere de Gingii si dinti, Amortesc dintii

03-03-2012
snoopyznu
Nu este medic/terapeut
snoopyznu
va rog sa ma ajutati cu un sfat.. am dureri de dinti, masele si gingii in toata partea stanga de sus a gurii... am fost la stomatolog mi-a facut film a zis ca nu am nimic.. mi-a recomandat apa de gura ossiodenta, dupa clatirea cu apa de gura scuip firisoare ca de sange, multe... cand vin de afara in casa la cald, incep sa ma doara dintii si gingiile, simt ca mi se misca ceva prin gingii si ca imi curge ceva pe dinauntru dintilor si maselelor, ma dor dintii pe dinauntru pana sus in gingie, si de la un timp imi amortesc dintii si simt ca imi pica jos din radacina.. mentionez ca toti dintii/maselele mi-s plombate in acea parte..
1 comentarii
0
09-03-2012, ora 12:12
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Doar un consult complet va poate lamuri asupra situatiei.
E posibil sa aveti o parodontopatie nediagnosticata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Cum protejăm gingiile și ne ferim de gingivită
  • Pierderea fermității gingivale crește probabilitatea de inflamație gingivală
  •