Durere ceafa

13-11-2009
madatudor
Nu este medic/terapeut
madatudor
Buna dimineata,

De aproape o luna de zile simt o apasare, ca o greutate in ceafa insotite si de o stare generala destul de proasta, de buimaceala, ma simt ca abia trezit din somn aproape tot timpul. Am consultat un medic neurolog, am facut EEG si chiar si computer tomograf care insa nu au fost relevante, parerea medicului fiind ca este o durere pe fond nervos, din cauza stresului, suprasolicitarii...etc Mi s-a prescris tratament cu Tanakan 3/zi pe care l-am luat deja de 20 de zile insa nu vad nici o ameliorare. am avut cateva zile in care m-am simtit mai bine insa de o saptamana si ceva au revenit. Starea asta persista pe aproape intreaga durata a zilei, am ajuns deja sa fiu un pic disperat si sa ma simt neputincios. Daca are cineva vreo idee care sa ma poata ajuta...v-as fi recunoscator.

Multumesc,
Madalin
1 comentarii
0
17-11-2009, ora 22:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ideea salvatoare este sa consulti un medic homeopat cu experienta. Dupa cate tratamente ai incercat deja fara folos nu cred ca ai vreo sansa sa gasesti ceva care sa te ajute mai ales ca din pacate medicamentele au si efecte adverse. Durerea asta poate proveni de la medicamenetele pe care le-ai luat inainte pt. altceva. Homeopatia te poate salva de problemele pe care le ai daca dai de un medic bun care sa-ti gaseasca remediul potrivit si medici homeopati gasesti in toate orasele mari. Incearca !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.