Durere care ma ingrijoreaza foarte mult-Va rog sa ma ajutati

12-08-2009
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
De o saptamana, in fiecare seara, simt un nod in gat si totodata aceeasi senzatie de nod cam pe tot pieptul, , dureri in partea stanga a pieptului, undeva sub coaste, dureri la umarul stang, mici dureri langa inima.Parca e mai rau pe noapte ce trece.
Noaptea asta, am citit ceva groaznic despre ce ar putea insemna aceste dureri, si era ora 1:00 AM(noapte), m-am panicat, si m-a apucat plansul, am inceput sa fac rugaciuni.si nu imi vine sa dorm seara asta...imi e frica sa nu mor in somn, Doamne fereste!

Va implor mult de tot...ce se intampla?Ce ar putea insemna?Ce imi recomandati?
Nu vreau sa fie ceva de la inima, va implor ajutati-ma! Va rog din suflet.! Mi-e frica...
7 comentarii
0
12-08-2009, ora 08:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
JstSmn,

te rog baiatule fa ce ti-am zis si nu mai cere ajutor intruna neascultand de absolut nici unul din sfaturile date ! Ti-am zis ca tu suferi de ipohondrie si care este o boala psihica si usor vindecabila la un medic homeopat.
0
12-08-2009, ora 13:15
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Vreau sa mentinez ca STIU ca din cauza fricii au fost accentuate aceste simptome, dar credeti-ma ca nu sunt idiot incat sa nu imi dau seama cand e fizic.
Am fost la medic si mi-a spus ca este efectul secundar al Ranitidinei, care apare rar, dar a aparut si la mine.
Plus ca am avut o durere de burta insuportabila apoi.
0
12-08-2009, ora 15:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pentru ce iei Ranitidin ?
0
12-08-2009, ora 16:08
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Pai pe fisa, printre altele, legat de stomac sunt diagnosticele:
1.Gastro duodenita acute
2.Colon iritabil
Mi s-a recomandat o luna Ranitidina 150, dimineata si seara.(+ bifiform kids pe care l-am terminat)
0
12-08-2009, ora 18:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Foarte rau ca iei asa ceva, mai ales daca ai stari de frica si iphondrie de la el si stai toata ziua in forum incercand sa gasesti alta boala pe care o ai.
Mama ta stie ca stai pe aici ?
0
12-08-2009, ora 18:19
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Nu, vreti ceva de genul : «Mami vezi ca stau pe Romedic, ma lasi?»...?

Nu cred mai iau ranitidina si ii spun sa sune medicul.inca imi mai dardaie inima aiurea, desi ma simt foarte bine psihic acum!Si fericit.
Dumeavoastra ati luat vreodata asa ceva?
0
13-08-2009, ora 09:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu am luat si nici nu voi lua vreodata asa ceva, mai ales ca stiu ca nu foloseste la nimic, ci dimpotriva.
Urmeaza te rog terapia cu apa insorita din postingul pe care i l-am scris lui Danny si o sa te ajute.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •