Durere de cap partea stanga+dificultate de concentrare+tulburari de memorie

21-01-2009
crot68
Nu este medic/terapeut
crot68
Cam de 2 ani am o durere aproape constanta de cap, jumatatea stanga a fetei cu tot cu ureche, si care cateodata creste in intensitate dar este mereu prezenta cu o tiuiala in ureche. Daca ating jumatatea stanga a fetei cu mana ma jeneaza atingerea pe piele. Tomografie-ok. Cateodata simt partea stanga a capului mai rece iar alteori mai calda..

Mi-e greu sa ma concentrez + tulburari de memorie.

E ok daca iau Advil - unul de afara pt migrene(gelule) una la 4 ore- dar nu pot sa le iau asa la infinit. Ce este mai ciudat e ca acum 6 ani mi-am revenit complet dar numai pt 4-5 zile dupa ce am facut o injectie (doza unica) pt gonococ( care nu mai iese la analiza). E posibil sa am chestia asta(gonococ) mai demult si sa nu apara la analize obisnuite si sa dea simptomele acestea? Ameliorare am simtit si la un tratament cu Sinerdol pe care l-am facut pt gat.

Daca are vreo importanta:
Mai am o infectie prostatica de care nu pot sa scap de 10 ani cu e-coli(fac tratament cate 15-20 zile si revine cam de 2 ori pe an). Mai e cineva cu astfel de simptome ?
3 comentarii
0
21-01-2009, ora 05:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
iti recomand sa investighezi coloana verterbrala.. mai ales in zona cervicala, la reumatolog. deasemenea un consult la ORL.. cu audiograma.
rezultatele poti sa le trimiti pe mail
0
11-02-2009, ora 09:22
huda
Nu este medic/terapeut
huda
buna ziua si eu am aceleasi dureri de cap pe partea stinga am facur si tomograf si rmn si nu am nimic am fost la neurolog cu rezultatul si mia zis ca am spondiloza cervicala si nevralgie am luat tratament cu ketonal dar degeaba dispar pe moment durerile dar apar iarasi nu mai stiu unde sa ma duc si ce tratament sa mai fac ma duredi groaznice va rog daca ma poate ajuta cineva multa sanatate
0
11-02-2009, ora 09:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Un medic Reumatolog.. este in masura sa iti dea un tratament medicamentos si fisioterapic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Memoria la vârsta a treia
  • Amintirile false
  • De ce uităm?
  • Durerea de cap
  • Fotografiile ne pot afecta memoria
  • Grupa de sânge ar putea influența pierderea memoriei
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Curiozitatea influențează creierul să învețe și să memoreze mai bine
  • Optogenetica arată că memoria poate fi manipulată prin impulsuri luminoase (studiu pe șoareci de laborator)
  •