Durere cap de la frig si de la aer conditionat

09-10-2012
adinamatei26
Nu este medic/terapeut
adinamatei26
buna seara,

dnu0le dr, am o intrebare la dvs, am dureri f puternice, pe timpul verii la birou cand este aer conditionat, nu neaparat sa bata spre mine, cand este racita incaperea, ma doare capul f f tare, in zon sinusrilor, o durere de nu ma mai pot concentra absolut deloc, la fel se intampla la curent, sa la frigul de afara. Mentionez ca am sinuzita, pe care m tratat-o de mai multe ori cu sinupret pastile, si paracetamol sinus la nevoie.Dupa ce am nascut baietelul m avut o raceaa f puternica, cu nas infundat si febra, la rec dr am luat antibiotic, si la cateva zile mi-a curs din nas, un lichid galbui din nara stanga. Si in momentul de fata daca racesc mi se infunda nasul tare, am si o rinita pe care o duc pe picoare de multa vreme.Ce as putea sa fac ptr aceasta sinuzita sa nu ma mai chinuie in halul asta?

Multumesc !
2 comentarii
0
10-10-2012, ora 13:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. sinuzita necesita confirmare radiologica sau CT ca sa stiti ce fel de sinuzita este si cum se trateaza corect
pe forum gasiti mii de sfaturi ce si cum se fac tratamentele local
2 durerile de cap pot fi de la cervicoartroza sau de la probleme neurologice care trebuie investigate separat
0
11-10-2012, ora 11:28
adinamatei26
Nu este medic/terapeut
adinamatei26
multumesc de raspuns domnule dr.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Afecțiuni cauzate de aerul condiționat
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Este aerul condiționat daunător sănătății?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •