Durere brusca la ceafa

28-12-2015
Rares2131
Nu este medic/terapeut
Rares2131
De cativa ani de zile am o problema. Cand ma astept mai putin imi apare brusc o durere in zona cefei(ba stanga, ba dreapta) ca si cum s-ar suci o vena si imi amorteste putin timp partea aceea. Durerea este uneori usoara alteori mai severa. Asta mi se intampla la 1 luna-doua, insa in ultimul timp sunt mai dese. Precizez ca am 17 ani, fumez si sunt foarte anxios, am atacuri de panica si am o usoara ipohondrie.
4 comentarii
0
31-12-2015, ora 18:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Un consult oftalmologic amanuntit. Daca totul e bine, mergi sa te vada un neurolog.
0
31-12-2015, ora 18:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru anxietate Gemoderivat din muguri de tei sau alte naturiste, ce crezi tu ca poti sa iei, de la Plafar.
Omega 3 si Omega 6 vegetal care iti hraneste creierul.
0
14-01-2016, ora 12:35
roxanastancu
Nu este medic/terapeut
roxanastancu
Buna ziua! Si eu am aceeasi problema. In ultimele 6 luni mi se intampla tot maI des sa ma trezesc cu durere la nivelul gatului (ca o amorteala) care uneori se extinde spre cap si umeri. Nu pot face miscari bruste, pt ca durerea e asemenea unui cutit infipt sau ca niste ace. Aceasta durere ma tine vreo 3-5 zile, zile in care ma dau cu tot felul de unguente care sa imi slabeasca durerea, dar fara prea mare rezultat. Nu pot sa imi dau seama de ce in ultima perioada am foarte des astfel de dureri, mai ales ca am tot schimbat pernele si pozitiile de dormit. Ar putea avea legatura cu coloana vertebrala? Ce imi recomandati? Multumesc!
0
14-01-2016, ora 13:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu cervicala, da. Mergeti la medicul de familie care va va efectua examenul clinic si va va da o trimitere mai mult ca sigur la Reumatolog. Reumatologul va da trimitere pentru radiografie la cervicala sa vada ce e acolo, va va prescrie tratament si fizioterapie daca e nevoie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.