Durere abdominala stinga

20-01-2010
georgi30
Nu este medic/terapeut
georgi30
Buna ziua,

Postez aceasta intrebare aici desi nu stiu daca acest domeniu este potrivit.
Pe scurt: sunt in tratament pt mastoza chistica pentru care iau la sfatul medicului : femicur, spironolactona, magne b6.
De 2 luni nu am menstruatie si in urma examenului s-a constata ca motivul este un chist ovarian pt care am primit urmatoarele : zanocin, aulin (30 zile) si yasmine anticonceptionale.

Problema care ma supara: Din luna noiembrie am probleme de tranzit intestinal, durere in partea stinga a abdomenului, balonare in special dupa mese... Si iau in greutate- Ma umflu foarte tare... e tare neplacut.

Nu fumez, nu beau alcool, nu consum cafea in exces, evit sucurile acidulate + orice aliment care stiu ca baloneaza sau constipa.

Medicul de familie mi-a prescris debritat 6 pastile/zi. Tranzitul s-a mai normalizat dar... am dureri si abdomenul foarte tensionat si marit in volum.

Nu stiu ce sa mai fac... Mai am o luna pina termin tratamentul pentru mastoza... Oare vreunul din medicamentele enumerate mai sus pot da aceste simptome ? Ce sa fac?

multumesc
1 comentarii
0
20-01-2010, ora 20:45
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
CONSULTA MEDICUL GINECOLOG CARE V-A PRESCRIS TRATAMENTUL SI SPUNEI DESPRE ACELE DISCONFORTURI CARE AU APARUT.

MULTA SANATATE!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •