Durere abdominala partea dreapta

23-05-2012
MihaiV90
Nu este medic/terapeut
MihaiV90
Buna ziua.Am si eu o problema cu o durere in partea dreapta, durerea este 2 cm mai departe de langa buric.Durerea nu este foarte mare o simt parca mi se contracta muschii de la abdomen, de obicei apare cand merg pe jos sau cand merg cu masina aproximativ jumatate de ora sau stau la calculator.Aceste dureri le-am mai avut prin decembrie atunci am fost la doctor la chirurgie crezand ca am apendicita.Am stat 3 zile internat in spital sa fac analize, ecografii, am facut si o analiza speciala ceva cu H.Pylori si am mai facut o radiografie la stomac.Diagonesticul a fost : Ileus Functional, Dischinizie Biliara si Nisip la rinichi partea dreapta.Varsta: am 21 de ani.
6 comentarii
0
23-05-2012, ora 23:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate fi de la nisipul care se elimina din rinichi, daca mai e, sau o iritatie a colonului. Poti repeta macar ecografia pelvina sa vezi ce e. Din pacate colonul nu se vede la eco.
Sanatate!
0
24-05-2012, ora 11:07
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
de ce nu s-ar vedea la echografie colonul?
si eu v-as propune sa efectuati o echografie, eventual analize de sange si de scaun
0
24-05-2012, ora 16:15
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La eco nu se vad structurile care contin gaz, aer. De asta se vad numai organele. Ptr colon poti face colonoscopie, sau RMN, sau CT. Dar astea doua din urma cu recomandarea gastroenterologului. Daca gresesc, domnul doctor ma poate corecta. Raspunde aici multora si sigur stie mai bine.
0
24-05-2012, ora 19:11
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Trebuie mers la medic urgent, oricum sa nu fie vreo apendicita, ca ar fi periculos sa se stea cu ea asa.
Sanatate!
0
24-05-2012, ora 21:52
MihaiV90
Nu este medic/terapeut
MihaiV90
Nu cred ca este apendicita pentru ca nu ma doare piciorul sau daca apas cu mana in partea dreapta pe langa apendice nu simt nimic umflat sau sa ma doara.Daca masez 2 cm mai pe langa buric simt ceva incordat si mai mult ma jeneaza
0
24-05-2012, ora 23:26
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi la un internist, de la distanta e imposbil de spus. Poate fi o hernie, o senzatie de la intestine, de la rinichi, etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •