Durere abdominala partea dreapta, jos

21-03-2010
GreenDay
Nu este medic/terapeut
GreenDay
In primul rand, scuze daca nu am scris in categoria potrivita, dar nu stiam unde ma incadrez.

Din luna Iunie, 2009, am dureri abdominale, partea dreapta jos. Am facut o serie de analize... infectie urinara, pietre/nisip rinichi, paraziti.. analize la sange, urina, scaun.. ecograf, si nu au gasit nimic. Am facut si tratamente, perioada buna. Apoi am mers la chirurg si s-a presupus ca am apendicita... apoi m-am operat de apendicita.

La scurt timp dupa operatia de apendicita, aprox 1 saptamana.. au reaparut durerile, mai puternice decat inainte de operatie. Am fost iar la chirurg, m-a palpat pe burta si testicole, am facut si un ecograf si nu au descoperit nimic, au spus da din punct de vedere chirurgical nu am nimic. Asta in decembrie 2009.

Apoi am facut 1 saptamana tratament cu ceai pentru rinichi.. dar nu am rezolvat nimic, nici un pic nu a trecut din durere.

Inca ma doare, ma doare daca fac efort, daca alerg, daca sar pe picioru drept, daca ma aplec, cand ma ridic...
Se mai intampla, dar foarte rar, sa ma mai doara cand stau linistit in pat sau pe scaun.

Nu stiu ce sa mai fac, va rog, cateva sfaturi, ar fi de mare folos, multumesc! Am 18 ani, daca conteaza.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.