Durere abdominala in partea inferior dreapta

31-05-2008
xdevil
Nu este medic/terapeut
xdevil
De joi seara, am simtit niste intepaturi in partea inferior dreapta a abdomenului, de fapt nu stiu daca e chiar zona aceea sau nu e putin mai jos, aproape de penis. Am citit pe internet simptomele apendicitei si intr-adevar asta este una dintre simptome, insa in rest, eu nu mai am nicio alta simptoma a apendicitei (ex. voma, febra, lipsa poftei de mancare). Tin sa precizez, ca eu chiar am pofta de mancare. Uneori durerea difuzeaza in tot abdomenul, dar nu stiu cum sa va explic, e ca o forfota in mate, care duce la o senzatie cum ca as avea nevoie la toaleta. Eu am fost internat in spital acum vreo 3 saptamani cu aproximativ aceleasi simptome. Prima data, au crezut ca am o infectie urinara, dar la analize nu a iesit nimic. Pana la urma, dupa ce m-au externat din spital, mi-au spus ca am avut o raceala la burta insotita de o enterocolita (pe biletul de iesire din spital scrie enterocolita). Vreau sa va mai spun ca luni am avut diaree, dar apoi am revenit la normal si te atunci scaunele sunt normale. Durerea nu este continua, nu ma doare de joi seara in continuu. A fost o perioada joi seara cand m-a intepat, apoi ieri dimineata putin si astazi iarasi ma doare de vreo 2 ore. Nici nu pot sa va spun exact daca este o durere, mai mult sunt niste intepaturi. De asemenea, cat am fost in spital, am fost de 3 ori la chirurg, mi s-au facut analize la sange, ecografii la burta si rinichi (cea mai recenta chiar martea aceasta) si nu a iesit apendicita.
Intrebarea mea este: Ce am? Apendicita sau este doar o durere cauzata de enterocolita? Va rog sa-mi raspundeti cat mai curand...
Multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.