Durere abdominala, arsuri la stomac, greata, oboseala, constipatie, durere de cap

27-09-2012
M Maria
Nu este medic/terapeut
M Maria
Buna ziua! De 2 luni ma confrunt cu dureri abdominale atat in partea dreapta cat si in partea stanga, insa de cateva zile manifest arsuri stomacale, stare de greata, durere abdominala, stare permanenta de oboseala, constipatie, durere de cap si de spate... Mentionez ca mi am facut analize, ecografie si am fost la medicul internist, insa nu mi s a gasit nici un diagnostic, mi s a spus ca nu am nici o problema, insa eu ma simt rau... Va rog frumos, dati-mi un sfat pt ca eu nu stiu incotro sa ma mai indrept... Multumesc!
6 comentarii
0
27-09-2012, ora 15:51
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ai facut analiza de depistare Helicobacter Pylori?
Trebuie sa mergi cu analizele la gastroenterolog, nu la internist.
0
09-10-2012, ora 16:57
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
prea seamana cu infectie parazitara...eu as face un tratament de deparazitare, cred ca ti-ar trece toate neplacerile. -*


(*modificat de admin)
0
14-10-2012, ora 18:09
Dr-D-T
Identitate neconfirmată
Dr-D-T
Durerile abdominale sunt acute, cronice, colicative, cauze posibile, spontane, legate de actul alimentar, etc. Durerea abdominala afirmata de Dvs. este cronica si apare in hipocondrul drept, epigastric si hipocondrul stang. Durerile abdominale cronice sunt multiple cauze din urmatoarele afectiuni: - abdominale si paraabdominale, -conditii patologice abdominale, - conditii psihice.
Examenul clinic al abdomenului Dvs. joaca rol foarte mare pentru investigatii si tratament. -*


(*modificat de admin)
0
14-10-2012, ora 18:57
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
cred ca o coprocultura este prea superficiala, un control la un aparat de biorezonanta SCIO indica felul, locul si alte detalii legat de paraziti si micoze.
Adevarul este ca se afla printre cele mai moderne si neinvazive investigatii din lume.Doar cei in masura nu sunt toti competenti in folosirea acestuia.
Se fac cursuri la facultatea de medicina din Timisoara.
Pe cei interesati pot sa-i ajut cu informatii
0
28-10-2012, ora 11:51
asolomon583@gmail.com
Nu este medic/terapeut
asolomon583@gmail.com
Buna ziua! sunt de profesie asistent medical generalist cu o vechime in ac domeniu, doresc sa fac cursuri in investigatii cu aparat de biorezonanta. se pot face si la distanta? va rog un nr de tel! va multumesc!
0
31-12-2021, ora 06:10
DFlorentin
Nu este medic/terapeut
DFlorentin
Buna dimineata va rog sfat de 3 zile nu prea am scaun desi mănînc si acum ma taie un jug la stomac adica ma roade ceva la stomac, ce sa fie oare si ce sa fac sami treacă multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cefalee sau migrena - primul ajutor
  • Constipatia - primul ajutor
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Migrena postcoitală
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Durerea de cap
  • Arsurile la stomac
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  •