Durere abdominala, partea stanga, duerere de spate si burta

13-03-2009
andreias
Nu este medic/terapeut
andreias
Buna ziua!

De o luna ma confrunt cu probleme de sanatate care par sa se agraveze. Am fost operata de apendicita (laparoscopic), dupa doua saptamani am fost reinternata cu abces Douglas care a trecut cu antibiotice. La cateva zile dupe ce am fost externata au aparut dureri abdominale si mai des in partea stanga, cu toate ca uneori apar si in partea dreapta. In ultima saptamana a inceput sa ma doara tot abdomenul, este umflat si dureros la palpare, mai ales in regiunea ombilicala. Durerea se continua uneori cu o senzatie pe care nu stiu cum sa o descriu in burta, calduri. Ieri am avut si dureri de spate, frisoane. Stiti cumva despre ce ar putea fi vorba? Sigur nu mai poate fi de la operatie, fiindca a trecut cam o luna si jumatate. Va multumesc!
2 comentarii
0
13-03-2009, ora 21:50
emy83
Nu este medic/terapeut
emy83
buna...mergi la medic urgent ca nu este de glumit..poate fi vorba de o infectie!
0
01-02-2013, ora 21:29
MinodoraIonut
Nu este medic/terapeut
MinodoraIonut
Buna Ziua...Ma numesc Gabriel. De o luna buna am dureri abdominale, adica ma doare toata burta cu tot cu spate.Durerile persista si am observat ca nu trece cu No-Spa.Mentionez ca am fost diagonosticat acum 6 ani cu ciroza hepatica, dar merg o data la 6 luni la doctor pt investigatii.Problema este ca eu am facut o endoscopie si un ecograf inainte de a ma lua aceste dureri cu vreo saptamana si nu mi-au gasit nimic.Aveti vreo idee despre ce ar putea fi vorba? Mentionez si faptul ca am senzatia ca trebuie sa merg la toaleta sa fac scaun, dar de fapt cand ajung la toaleta, nu fac nimic. Multumesc anticipat, Astept raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.