Durere abdominal inferior-inghinala, partea stanga

25-06-2012
StanStefanRazvan
Nu este medic/terapeut
StanStefanRazvan
Buna ziua,

In urma cu aproximativ o luna am simtit o durere in partea stanga a abdomenului inferior care coboara usor spre inghinali, in urma unui efort sustinut.In prezent inca simt un disconfort in acea zona in ciuda faptului ca am fost la medic, acesta concluzionand ca nu am hernie inghinala ci doar o posibila intindere.Precizez ca nu am facut RMN.Am urmat un tratament cu antiinflamatoare si creme.Disconfortul se transforma intr-o usoara durere numai in momentul in care stau doar in piciorul stang si ma aplec usor spre inainte.Problema mea este ca in cateva saptamani am admitere la UNEFS si as vrea sa aud o parere daca, in cazul in care disconfortul nu se diminueaza, as putea sa incerc totusi sa dau proba fizica? Mentionez ca probleme sunt viteza pe 50 metri si saritura la groapa cu nisip.

Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
20-02-2013, ora 14:55
adri4n09
Nu este medic/terapeut
adri4n09
Salut. Imi poti spune in cat timp ti-a trecut durerea? Daca te-ai dus dinou la doctor si ce ti-a zis el. Si eu ma confrunt cu aceasi problema, iar doctorul mi-a zis ca e o intindere musculara. Cand am fost la consult s-a uitat cu ecograful la testicul si a zis ca e in regula. Au trecut deja 3 saptamani si inca mai simt un disconfort.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •