Durere abdomen superior drept

22-05-2013
sspuzzle
Nu este medic/terapeut
sspuzzle
Buna! Am ceva probleme din pacate si nu stiu cum sa scap. De ceva vreme am o durere in partea dreapta a abdomenului superior imediat dupa coasta, in zona ficatului insa nu e din cauza lui. am facut probele hepatice TGP si TGO, au iesit normale...vazand ca nu mai trece am facut si o ecografie, la fel, totul normal insa pe mine tot ma doare si inteleg ce si de ce...tin sa precizez ca durerea e numai cand apas pe zona repsectiva.de la ecografie, respectivul medic mi-a dat sa iau Spasmomen de la care durerea s-a mai diminuat cat de cat, insa tot doare laa apasare. Colecistul e normal, fara calculi, parncreas la fel, normal...am si cam slabit da pun asta pe seama regimului pentru ca nu mai mananc ca inainte ci mai cumpatat, fara alcool acum...alte simptome: ragait, balonat, zgomote abdominale cand stau destul de puternice, uneori...astept un sfat! Multumesc!
1 comentarii
0
26-07-2013, ora 22:50
Nicola3
Nu este medic/terapeut
Nicola3
Buna ziua. Si eu am dureri la apasare si chiar si in mijlocul burtii. La ecografie e bine. Analizele sunt ok. In plus simt ceva intarit in zona dreapta. Am descoperit de ceva luni si nu stiu ce poate fi. Daca stau in pat pe partea dreapta si apas parca simt ceva tare si doare. Ce putem face?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •