Durei si arsuri in cosul pieptului

01-04-2009
adina-anica
Nu este medic/terapeut
adina-anica
Buna ziua<
Astazi am realizat cat de periculoasa este o durere in piept.E vorba de o durere surda simtita in piept cand am parte de stres. Dar astazi am avut o situatie foarte urata la serviciu care implica plata unor daune uriase pt firma datorita unei greseli de calcul.In momentul acela am simtit durerea din piept mai puternica ca niciodata si in plus a fost insotita si de arsuri (tot in cosul pieptului). Ceafa parca mi "s-a infundat" si ardea. M-am speriat f tare.Abia dupa ce am iesit la aer si am baut apa mi-a mai trecut, dar senzatia de durere si arsura in piept se mentine dar nu cu aceeasi intensitate.Eu sunt mai panicoasa, dar aceste simptome m-au speriat.
Va rog sa-mi dati un sfat! Ce ar putea fi ?
5 comentarii
0
04-05-2009, ora 17:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Stresul accentuat va determina o excitabilitate nervoasa si un episod de panica. Aceste stari insumate pot genera tot felul de reactii mai mult sau mai putin indezirabile.
Va rog sa consultati un medic internist si sa urmati indeaproape prescriptia dansului. Nu neglijati, pentru ca puteti intra intr-un "cerc vicios" si situatia poate sa degenereze in ceva mai neplacut decat aceste simptome.

Va mai recomand sa ascultati zilnic o muzica relaxanta care va va linisti, revitaliza, reconforta si relaxa.

Multa sanatate si fericire.
Cu multa sanatate,
NICK:)
0
08-05-2009, ora 14:40
adina-anica
Nu este medic/terapeut
adina-anica
Multumesc pentru sfaturi Nick.
Sfatul despre ascultarea muzicii il voi urma, pt ca-mi si place muzica din sfera clasicului, dar drumul catre medic il tot aman, deoarece lipsa timpului dar mai ales frica de medic imi creaza alte dureri de cap.in ultima vreme m-am tot lovit de indiferenta lor (a celor din Bucuresti). Da, as merge la un medic, daca as sti ca pune daruire in tratarea pacientilor (un medic recomandat de alti pacienti). In situatia in care cunosti vreun astfel de medic, te rog sa-mi spui si mie. Eu sunt de un an in Bucuresti si datorita neincrederii in medici mi-am amanat si cele mai elementare analize. Medicul meu in care am incredere a ramas departe, in Iasi.

Multa sanatate si tie,
Ana
0
08-05-2009, ora 22:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere!
Ti-o recomand pe dna doctor Tiganisteanu Constanta. Sun-o la nr. 0751.030.553 si vei vedea ca mai exista si medici cu har. Este exact medicul pe care-l cauti!

Numai Bine!
0
09-05-2009, ora 15:05
adina-anica
Nu este medic/terapeut
adina-anica
Buna,
Multimesc de recomandare, dar te rog sa-mi spui si la ce clinica o pot gasi.
Este medic internist?

O zi buna,
Ana
0
10-05-2009, ora 15:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a Inviat!
Da, este medic internist, si lucreaza la doua clinici, una particulara si cealalta de stat, dar te rog sa o suni si iti va spune dansa ce sa faci, si daca vei dori, cand sa vii!

Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •