Duphaston...

20-12-2010
adelina14
Nu este medic/terapeut
adelina14
Buna. As avea si eu o problema. Luna trecuta ciclul mi-a venit pe 20, iar dupa calculele mele trebuia luna aceasta sa imi vina pe 18. Mi-e frica de o sarcina in conditiile in care de obicei inainte aveam dureri de sani si imi aparea cate un cos. Am facut din 17 trei teste de sarcina si au iesit negative, adica unul singur mi s-a parut k ar fi pozitiv, dar cine a mai vazut testu zicea ca doar eu vad linia aia ca de fapt nu este nimic, si intr-adevar era foarte putin conturata, adica niste liniute palide rau, nici macar roz nu erau. Am fost la ginecolog si mi-am facut o ecografie(restul consultatiei nu am vrut sa o fac) si mi-a spus ca nu se vede nimic. Poate ca este si prea devreme, adica ar fi undeva la 19-20 de zile de la conceptie. Doctorul mi-a prescris 5 zile duphaston cate 2 pastile pe zi, Mi-e frica insa sa nu imi deregleze prea rau ciclul sau sa imi fixeze o posibila sarcina. Nu stiu ce sa fac...ma omoara asteptarea asta pentru ca trece timpul si cu atat e mai rau daca va fi cazul unui avort. Asa daca s-ar depista cat mai repede poate as avea sansa sa intrerup sarcina printr-un medicament...Multumesc !
1 comentarii
0
05-02-2011, ora 18:18
mihaela2011
Nu este medic/terapeut
mihaela2011
Dupa tratamentul cu duphaston trebuie sa astepti intre 7 si 10 zile si vei avea menstruatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.