Dupa rezectie apicala-probleme?

30-01-2012
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Buna,
Am avut un granulom la unul din incisivii laterali de sus iar tratamentul pe canal nu a dat rezultate, dupa cateva ore de la aplicarea acestuia au aparut dureri, a trebuit sa dau jos plomba provizorie, puroiul s-a scurs si durerile au incetat, iar dentistul mi-a spus ca nu am alta varianta decat rezectie apicala, ceea ce am si facut. Desi au trecut 3 zile si am tinut punga cu gheata, tot mai am fata umflata si un ochi putin vanat...Ar trebui sa ma ingrijorez sau va trece de la sine?Medicul zice ca e totul in regula, am fost a doua zi dupa rezectie la control si sutura arata bine, nu am dureri, nu am alte probleme in afara de fata umflata si vanataie. Am luat antibioticul dat de medic si antiinflamatorii insa tot am fata umflata...Un sfat ceva sa scap mai repede de umflatura?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul