Dupa o viata sexuala de 2 luni, n-am sangerat niciodata :( de ce?

15-01-2008
R.Ioana
Nu este medic/terapeut
R.Ioana
miam inceput viatza sexuala cu prietenul meu acum 2-3 luni...am avut contacte cu penetrare ffff adanca...mai multe pozitii... a incercat orice.dar nu am sangerat niciodata...cum ii pot dovedi ca eram virgina?:| plz astept niste raspunsuri, va multumesc anticipat
7 comentarii
0
15-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acum.TU. nu ii mai poti dovedi. A fost momentul inainte de prima penetrare sa se uite...daca asa tare il interesa! Acum.Poate sa citeasca pe internet ca la un numar mic de femei se petrece dezvirginarea si fara sangerare.
Da pe tine te.a durut la primul contact si prima penetrare?
0
15-01-2008, ora 00:00
R.Ioana
Nu este medic/terapeut
R.Ioana
nu ma durut deloc:|...si chiar a incercat altadata dupa mai multe experientze dastea, a incercat mai bn, ziceai ca vrea sa iasa pe partea cealalta si tot nu sa rupt nimic:|...si din cate stiu toate fetele au himen...deci trebuia sa se rupa cva:| nu inteleg unde a disparut...
0
15-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt 2 posibilitati.
1. ca este foarte elastic himenul.
2.ca ai avut un accident in copilarie, untraumatizm de care ai uitat si himenul a fost rupt.
numai un ginecolog o sa.ti explice.dupa un control.
0
15-01-2008, ora 00:00
R.Ioana
Nu este medic/terapeut
R.Ioana
traumatism in copilarie? nu stiu la ce va ganditi dar oricum, nu cred:| am avut mereu grija de corpul meu...si mereu cu ochii dupa bube sau sangerari de oriunde...cred ca as fi observat, si eram si supravegheata mereu de un adult:|
si spunetzi ca se poate ca himenul sa fie fff elastic?
acum cine stie, chiar am sa caut mai multe despre himen pe net...
va multumesc pt raspuns
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Mergeti impreuna la un ginecolog. Tu vei primi o explicatie in urma unui consult simplu, iar ulterior il poti invita si pe el la masa discutiei cu dl doctor. E mai bine sa lamuriti problema, ca sa nu apara discutii mai tarziu.
0
08-03-2008, ora 00:00
ScuMpikA
Nu este medic/terapeut
ScuMpikA
Ioana eu mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni!Desi eram virgina nu am sangerat deloc niciodata..iubitul meu nu mi-a reprosat nimic si nici nu s-a indoit de mine...am facut gimnastica de performanta 5 ani[de la 7 pana la 12 ani-acum am 16 ani jumate] si am inteles ca este posibil sa fie din cauza asta..oricum eu consider ca prietenul tau trebuie sa aibe incredere in tine daca te iubeste cu adevarat..tu n-ar trebui sa-ti bati atat capu cum sa ii dovedesti lui ca ai fost virgina..daca nu te crede inseamna ca nu te merita!!!

Karnat esti un PORC!!!Ar trebui sa te informezi mai mult inainte sa-ti dai cu parerea si sa vorbesti urat!!Exista multe cazuri in care fata nu sangereaza cand isi incepe viata sexuala dar ce sa sti tu.. probabil esti un taran complexat si incuiat!!!!Nu pot sa-mi imaginez ce fata s-ar uita la tine:-&:-&:-&!!ESTI PRAF BAIATULEEEEEEEE!!!!
0
08-03-2008, ora 00:00
avram mariana
Nu este medic/terapeut
avram mariana
si eu am aceiasi problema si nici mie nu mi-a cur sange la primul contact sexual si deloc defapt si mai i-mi iese ceva alb si tare din vagin stiti cumva ce ar putea sa fie. eu am si probleme menstruale poate sa fie si din cauza asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metroragia - sângerarile vaginale anormale
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •