Dupa dezvirginare

03-06-2011
rose...
Nu este medic/terapeut
rose...
Salut...e prima data cand scriu pe acest forum pentru ca e prima data cand am o problema si nu pot sa mi-o explic.
Am trecut o saptamana de cand am avut primul contact sexual. Am 18 ani si am facut-o cu un baiat la care tin foarte mult. Doar ca nu nu ne gandeam ca o sa ajungem aici. Ne-am intalnit la mine si ne gandeam ca o sa decurga ca de fiecare data cu saruturi, cu mangaieri...Dar se pare ca ne-am luat dusi de val si am facut-o. Cand m-a penetrat m-a durut foarte tare...dar nu a facut-o brusc...ci ushor si finutz. mentionez ca daca nu am stiut ca se ajunge aici nu am folosit nici o protectie:-(... Dupa cateva penetrari i-am spus ca ma doare si s-a retras si nu a ejaculat in mine. Totul bine si frumos pana in urmatoarele zile cand am simtit o durere vaginala pe care o am si acum si imi vine sa urinez mult mai des ca inainte. Si in plus cand urinez ma ustura foarte tare. De la primul contact nu am mai facut-o pana acuma. Ce s-a intamplat? Ce sfaturi imi dati? Exista ceva care pot sa folosesc sa-mi dispara disconfortul vaginal? Chiar de a 2-a zi ma simt asa si nu mi-a trecut nici intr-o saptamana. Ajutati-ma...
4 comentarii
0
03-06-2011, ora 14:22
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Ar trebui sa mergi la un ginecolog, numai medicul isi poate da seama daca exista sau nu problema.Poate fi si un disconfort dat de inceperea vietii sexuale iar in acest caz pentru a calma usturimea iti recomand comprese cu apa rece...pe mine m-a ajutat.Succes!
0
03-06-2011, ora 14:30
rose...
Nu este medic/terapeut
rose...
Ma gandeam ca nu o sa ajung pana acolo...adica sa merg la ginecolog... Dar daca disconfortul continua cred ca nu am alta solutie:-(... Merci mult... O sa incerc compresele. Sper sa ma ajute.
0
03-06-2011, ora 18:15
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Spun acelasi lucru la fel ca si dannadna. De ce? Da, poate fi vorba si de un disconfort, dar trebuie sa fii si preventiva. Mai bine faci o vizita la un ginecolog, (deoarece exista riscul sa fi luat ceva infectie de a carei existenta partenerul este strain) si daca exista problema, sa fie tratata cand inca este in stadiu de inceput. Nu trebuie sa te sperie vizita la ginecolog, deoarece este ceva perfect normal pentru persoana care si-a inceput viata sexuala. Aveti grija, folositi prezervativul si numai bine!
0
28-06-2011, ora 19:06
aernest
Nu este medic/terapeut
aernest
daca ai usturimi, mancarimi, zona genitala este iritata ar putea fi o bacterie luata prin contact sexual..dar cel mai bine consulti un doctor te vede si apoi iti va da raspunsul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •