Doresc parerea unui medic. Urgent!

08-04-2011
Andy_B
Nu este medic/terapeut
Andy_B
Buna ziua.
In data de 28 martie am avut cu prietena mea 2 contacte sexuale din care cel de al doilea a fost neprotejat, dar am terminat afara. Nu are un ciclu regulat. Ultima menstruatie a fost pe 3 martie. Iar antepenultima pe 28 ianuarie.
As vrea o parere avizata (un medic) dc ar putea fi insarcinata avand in vedere ca pana azi 8 aprilie nu i-a venit menstruatia. Are dureri de sfarcuri si o scurgere albicioasa de cateva zile.
Va rog raspundeti-mi! Va mentionez ca nu ne dorim un copil. Ce sanse ar fi sa fie insarcinata?
Si care ar putea fi motivele sa nu-i vina menstruatia in fara de sarcina?
10 comentarii
0
08-04-2011, ora 19:30
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
NU sunt medic, DAR pana va raspunde cineva.
propunere:
- test de sarcina...si iaca, nu afla NIMENI
- un control la un ginecolog-doar voi doi..nu mai e ca pe vremuri..sa va inregistreze, nu vreti sarcina, iaca n-o veti avea..

S-auzim de bine si
O seara faina!
0
08-04-2011, ora 21:37
Krisstin
Nu este medic/terapeut
Krisstin
Incerc de citeva luni sa ramin insarcinata. dupa actul sexual daca fac miscari sau ma ridic din pat sperma ejaculata se elimina imediat.De fapt ea trebuie sa ramina in interior sau nu?sa fie asta problema?ce sa fac in asa caz?tin sa mentionez ca respect faptul de a sta intinsa 30 min chiar si mai mult dupa act.
0
09-04-2011, ora 08:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
pai, draga mea,
TU nu stii??
ce a scris prietenul tau??...si zici ca-ti doresti copii!?!

citez:
"Va rog raspundeti-mi! Va mentionez ca nu ne dorim un copil"...

nu ai citit??
O zi buna!
0
09-04-2011, ora 09:13
Andy_B
Nu este medic/terapeut
Andy_B
Doamna Lucia
Multumesc pt raspuns dar ce ne-ati spus sumneavoastra era evident. Eu as fi vrut sa stiu sansele pe care le are sa fie insarcinata. Si testul stiam ca se face la 3 saptamani de la contact.
Si era si mai evident ca eu si Krisstin nu suntem impreuna(sper totusi sa nu va bateti joc, pt ca unii chiar au probleme), numai ca unii oameni nu stiu sa-si posteze problemele in locul unde trebuie.
Totusi astept un raspuns avizat. Nici pana azi 9.04.2011 nu i-a venit menstruatia.
0
09-04-2011, ora 13:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
sincer imi pare rau DACA v-am suparat,
si..nu rad..am si eu copii de varsta voastra...

am dorit DOAR sa va ajut..gandindu-ma ca, sambata si dumineca "nu prea"vb.olteanului..intra medicii, sa de-a raspunsuri...de aceea...

IMI CER IERTARE daca, am fost inteleasa GRESIT...
si..in afara de un consult, acum ma gandesc, mergeti la un cabinet particular...nu mai asteptati sa treaca timpul.
tot atat de bine, s-ar putea sa fie si vreo dereglare..CINE poate stii?..fara sa fie vazuta, CREDE-MA..nici un medic, fata in fata cu ea, nu-i poate da verdictul sigur: da sau nu..

de aceea, rog, mergeti voi (poate ea insa, isi doreste un copil cu tine si tu..nu)..asta ar fii o alta problema si sincer mi-ar parea rau ca mi-am dat cu parerea.

Va doresc TOT CEEA CE-I MAI BINE PT. tine.
o ZI BUNA SI S-AUZIM DE BINE.
0
09-04-2011, ora 17:24
Krisstin
Nu este medic/terapeut
Krisstin
Doamna lucia eu sunt alta cristina si nu stiu de unde ati luat ca sunt impreuna cu baiatul.eu sunt casatorita si am pus intrebarea pentru a obtine un sfat al medicului.(nu comentarii in care sa spuneti ca sunt copil.)aici se adreseaza oameni care intradevar au careva probleme.
0
10-04-2011, ora 14:46
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
citeaza-mi paragraful UNDE..ti-am zis ca esti copil..si-mi cer anticipat iertare..
DAR, VEZI CA, NU AM ZIS CA ESTI COPIL..
O zi buna!
0
27-05-2011, ora 10:16
mateimariana
Nu este medic/terapeut
mateimariana
Buna,
Am si eu nevoie de ajutorul unui medic,

Am adus pe lune o fetita care are o mica semipareza faciala pe dreapta, foarte putin vizibila(doar cand plange se observa), medicul neurolog spune ca nu este nimic ingrijorator asa ca m-a trimis acasa fara niciun tratament,
medicul pediatru spune ca a observat aceasta problema si ne-a spus sa-i dam vitamina B complex eipico, sirop.
(fetita mea are doar 10 zile, pe prospectul acestui medicament scrie ca se administreaza de la varsta de un an).
Spuneti-mi va rog daca ati mai intampinat acest caz si cum s-a rezolvat.
0
04-07-2011, ora 16:43
g33orgiana
Nu este medic/terapeut
g33orgiana
Buna ziua!am si o intrebare si o nelamurire...am un ciclu neregulat..ultima menstruatie mi-a venit pe 3 mai si mi sa terminat pe 8.pe data de 10 iunie mi-am facut un test de sarcina si mi a iesit pozitiv chiar daca o linie era un roz pal...am repetat testul din nou p data d 14 iunie si mi-a iesit la fel.Pe data de 22 iunie am fost la doctor si mi-a spus ca nu sunt gravida, si sa ma intorc peste 2 saptamani iarasi al un control, practic mi a intarziat o luna de zile ciclu si si a doua zi.ma trezesc cu sangerari si dureri abdominale frt dureroase, imi sunt familaire (pe durata menstruatiei aceste dureri ma tineau 2 zile)durerile in acest caz m-au tinu 6 zile de asemenea si sangerarile nu au fost maroni, si normale.chiar un rosu mai aprins...astazi este a 7 zi, am facut un test mi-a iesit negativ si dupa 10 minute mai aparuse inca o linuta, ce credeti?
0
04-07-2011, ora 16:44
g33orgiana
Nu este medic/terapeut
g33orgiana
a.uitasem credti ca ar putea fi vorba de o sarcina extrauterina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •