Doctori sau clinici medicale bune de oftalmologie ! Problema veche

28-06-2015
AndMar
Nu este medic/terapeut
AndMar
Buna seara! Vreau sa imi recomandati centre medicale bune pentru analize si investigatii generale, dar si oculare, deoarece problema este veche. Mamei mele i se sparg periodic vase de sange la ochiul stang, nu mai vede deloc cu el, dupa care se mai retrage sangele si incepe sa zareasca lumina si foarte vag imagini.S-au facut o sumedenie de analize legate de cardiologie, colesterol, hipertensiune arteriala/puseuri de tensiune (montaj holter), coagularea sangelui, tomografie craniana si oculara. Toate analizele au iesit bune, dar cauza inca nu s-a aflat. Problema dureaza de vreo 7 ani.Periodic se sparg vasele de sange, retragandu-se un timp, iar apoi se sparg iar. Ultimile investigatii au fost facuse la Clinica Ponderas, Dr. Munteanu Alice, cu recomandarea unei operatii de curatire a ochiului de sange, dar, intrucat nu se cunoaste cauza, nu se stie daca inlatura efectul si, probabil, si operatia ar fi de prisos. Nu mai stim unde sa mergem si cui sa ne adresam. Daca stiti medici sau clinici private pentru analize generale, dar si oftalmologice, va rog sa imi raspundeti.De asemenea, daca stiti si ce boli se pot ascunde in spatele acestor spargeri de vase. Multumesc Anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.