Dopuri de urechi...

07-02-2012
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Am de cand ma stiu, un somn foarte superficial, ma scol la cel mai mic zgomot. M-am obisnuit sa folosesc dopuri ptr urechi, dar de catva timp imi aud bataile inimii, chiar este deranjant( cand dorm pe o parte), uneori chiar daca astup cu palma urechea in incercarea de a adormi. Ar trebui sa ma ingrijorez?
4 comentarii
0
07-02-2012, ora 17:19
davidutzul
Nu este medic/terapeut
davidutzul
ji mie mi se intampla chestia asta
0
07-02-2012, ora 18:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. este semn de hipertensiune arteriala
verificati tensiunea arteriala de 2-3 ori pe zi.. pozitie culcat si pozitie sezut)
schimbati regimul alimentar ( mai putina sare, fara piele de gaina, porc, cascaval, smantana, dulciuri)
multe legume si ceaiuri ( mases, matasa porumb)
0
07-02-2012, ora 23:01
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Multumesc mult ptr raspuns.
0
08-02-2012, ora 07:45
blucica
Nu este medic/terapeut
blucica
am facut o parez facciala in octombrie 05.10.2011 pe partea drept.am facut un tratament cu medrol de o saptamana, o pastila la zi 16 mg.benexol injectabil pt 30 de zile.eram la sotu meu in italia.nu sa vazut nici o ameliorare.dupa o luna am urmat cu aciclovir 5 zile 5 pastile la zi.nimic.in ianuarie mam intors acasa (dupa 3 luni de stat in italia)am fost la neurolog am urmat tratament cu medrol (4 pastile lpt 4 zile.3 pastile pt.4 zile si tot asa pana au ca am ajuns la 1 past.la zi)dupa 4 zile mi sa indreptat gura ma simt mai bine )ìde trrament)nu reusesc sa ridic spranceana.fac masaj facial in fiecaew zi.sansele sami revin erau minime.nu miau garantat ca o sa-mi revin.multumesc lui d-ze ca mi sa ridicat gura si inchid ochiu.mai sunt sperante pt.a ridica spranceana?imi fac masaj la fata in fiecare zi de 5-6 ori la zi.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce se întâmplă dacă nu dormi suficient?
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • Tulburările de somn influențează apariția demenței
  • Somnul, afectat de utilizarea iPhone-ului sau e-reader-ului înainte de culcare
  • De cât somn avem nevoie? Noi recomandări de la Fundația Națională a Somnului
  • Somnul din timpul zilei combate efectele lipsei de somn din timpul nopții
  • Folosește-ți simțurile pentru un somn odihnitor
  •