Distonie neuro-circulatorie(ce inseamna aceasta boala)

06-11-2011
stef25
Nu este medic/terapeut
stef25
Ajutatima.datimi un sfat cum pot sama tratez..

Ajutor... am nevoie de un sfat medical care poate ajutatima..
De 5 ani ma confrunt cu problema aceasta am schimbat diversi medici si am facut toate analizele si testele posibile ce tine de Urologie.(analize prostata am facut analize bacteorologice am facut analize si la Rinichi )analizele imi arata ca nam probleme. am primit diferite retete medicale scrise de medic dar fara nici un efect.
Sunt deja disperat.

Cind simt nevoie de urinare simt deja niste dureri usoare in partea vizicei cind urinez am usturimi slabe si urinez foarte in cet, nu urinez toata cantitatea de urina plus la acesta ejagulez foarte repede.
Medicul Urolog ma tremis la medicul Neurolog.
La Neurologie am trecut niste aparate si medicul mia zis ca am niste muschi blocati in zona genitala.
Am inceput tratamentul cu un medic neurolog care mia zis ca am.(SINDROM ALGIC DE CARACTER NEUROPATIC PROIECTAT PE PORTIUNEA INTERNA A URETREI, INITIAT DE CHEMARE LA MICTIUNE SI MICTIUNE PROPRIU-ZISA: DISTONIE NEURO-CIRCULATORIE) mia prescris niste pastile: ALPRAZOLAM 1pastila de 2ori pe zi
AMITRIPTYLIN 1pastila pe zi.
am urmat cursul 30 zile si nici acesta nu ma ajutat. Deja imi este frica sa iau atitea pastile si fara rezulatate.
Dati un sfat medical poate cineva sa confruntat cu asa problema si ma poate ajuta. Mersi anticipat
1 comentarii
0
06-11-2011, ora 02:49
fiu de DUMNEZEU
Nu este medic/terapeut
fiu de DUMNEZEU
salutare! domnule draga dvs aveti un mic blocaj energetic, cu alte cuvinte puteti sa mergeti la 100 de medici si sa luati 100 de retete... nu veti obtine nici un rezultat! trebuie sa va reintoarceti spre ce este mai frumos, mai maret si mai energic NATURA! inainte de toate din micul anunt am semnalat o scurta descriere a dvs ceea ce mi se pare a fi si cauza adevarata a bolii dvs adica sunt legat de un sentiment de culpabilitate, asta fiind putin cu semnul intrebarii, precum şi teama de a îmbătrâni aceasta fiind sigura sigura!va trebui ca la minunata varsta pe care ati atins-o inainte sa va spun remediul, sa incercati sa va acordati putin timp pt a va dezvolta pe plan spiritual. sa iL cautam pe Dumnezeu Cel care este raspunsul tuturor vindecarilor noastre. impreuna vom reusi sa descoperim iubirea universala si drumul spre adevarata calatorie a vietii noastre, mai multa iubire, mai multa bunatate, marea skimbare... ofer toate remediile mele celor nevoiasi aici pe acest site pt ca nu am nimic de ascuns si nu am pretentii materiale de nici un fel, o fac din dragoste fata de voi toti semeni ai mei. nu cautati sa va risipiti banii prcum si sanatatea la falsi sau asa-zisi doctori care va racoleaza. ce au de zis pot posta chiar si aici! trebuie sa incepem un regim alimentar sever si strict si stiu ca suna ciudat dar asta bineinteles cu acordul dvs vom incepe dupa a 24 zi a regimului pt o sapt urinoterapia. daca doriti cu adevarat sa va vindecati si considerati ca aveti deja vointa necesara unui post de 45 de zile incep a vi-l descrie in ceea ce consta !Imediat dupa trezire, trebuie scuipata saliva adunata peste noapte. Apoi, se ia o lingura de ulei de floarea-soarelui si se mesteca 20 de minute, dupa care lichidul laptos format în gura se scuipa în totalitate. Se rade apoi stratul albicios depus pe limba, cu o lingura de lemn. Se clateste foarte bine gura cu apa sarata (o lingura de sare grunjoasa la o cana cu apa). Dupa cura cu ulei, de la ora 8 dimineata, începeti terapia cu malai. Se ia în gura o lingura cu malai si se mesteca 10-15 minute, pîna cînd începe sa se scurga saliva. Se clateste gura cu apa sarata. Peste o jumatate de ora, se face o clisma cu infuzie de rostopasca. Se dau în clocot 2 l de apa distilata cu 2 linguri de rostopasca (mai ales pentru cancere) si se infuzeaza timp de 10 minute. Pentru alte afectiuni grave, în functie de boala si localizare, infuzia se poate prepara si din alte amestecuri de plante. Trebuie folosita în clisma toata cantitatea de 2 litri de infuzie. Infuzia trebuie sa fie din 2 linguri de flori sau radacini de nalba mare.La ora 9.30, Valeriu Popa ne spune ca facem sarituri pe vîrfuri, cîte 100, miscînd bratele ritmic si respirînd în acelasi ritm. La sfîrsit, se inspira si se expira adînc si rar în fata ferestrei deschise. Prima masa a zilei este la ora 11.00 si consta din 4 linguri de orez nedecorticat, spalat si lasat timp de o ora la înmuiat. Se înghit boabe, fie întregi, fie mestecate, apoi se consuma 1/2 l de apa distilata. Se recomanda ca întreaga operatiune sa dureze 1-2 ore. La ora 13.00 se manînca de prînz. Se rad si se amesteca într-un vas de portelan, cu o lingura de lemn, 5 linguri de grîu încoltit, 2 linguri telina mica, 2 linguri radacina de patrunjel, 1 lingura gulie verde (nu rosie), 2 linguri sfecla rosie, 1 lingura miere naturala poliflora, 2 linguri mere. Amestecul se consuma cu o lingura de lemn. Ca desert, 1 lingurita (de lemn) cu polen conservat în miere. Obligatoriu, masa dureaza o ora. Cea de-a treia masa se ia la ora 16.00, cînd se bea o cana de infuzie de salvie, neîndulcita (250 ml apa distilata, data în clocot, în care se pune o lingurita salvie. Peste doua ore se manînca din nou, gustarea constînd din 100 bucati seminte crude de bostan. Se bea o cana cu infuzie de cimbrisor (250 ml apa distilata, data în clocot, peste care se adauga o lingurita de planta).

La ora 20, 00, se manînca pentru ultima oara. Se curata 4 mere Ionathan, iar coaja se infuzeaza în 250 ml apa distilata cu captare de aburi (cînd apa clocoteste, capacul se ridica si se adauga repede cojile, apoi capacul se pune repede la loc). Se opreste focul, se pune vasul deoparte 15 minute, acoperit cu capac. Se adauga o lingura de miere poliflora. Apoi se consuma cojile de mere, iar zeama se soarbe încet, cu o lingura de lemn.
Toata operatiunea trebuie sa dureze 45 minute. Aceasta masa are rol de somnifer naturist. La ora 21.00, se face o noua clisma sau spalatura vaginala, cu infuzii (de rostopasca, respectiv nalba mare). Se face rugaciunea de seara cu fereastra deschisa si, la 21.30, se intra în asternuturi si se cauta somnul profund. Acest regim trebuie tinut timp de 42 de zile. Dupa 45 zile, se introduce în alimentatie supa de legume, apoi cea de fasole boabe, orez înghitit cu 1/2 l ceai de salvie, fulgi de ovaz în supa sau ceai, orz, mei, porumb, fiert. Decoctul se bea.
trebuie sa tienti cont de faptul ca toate plantele medicinale folosite in regim trebuiesc neaparat cultivate de pe teritoriul dvs din zona in care locuiti asta pt o purificare de 97% culese de pe dealurile sau padurile din zona dvs. trebuie sa existe o compatibilitate enrgetica!!! pt alte nelamuriri ma gasiti aici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.