Dismenoree insotita de cheaguri de sange maricele

13-01-2013
Brunette Angel
Nu este medic/terapeut
Brunette Angel
Buna seara.Am varsta de 17 ani.De aproape doua luni menstruatia mea prezinta niste cheaguri de sange maricele, precizez si faptul ca am o menstruatie aproximativ regulata uneori la 28 de zile alteori la 30, nu m-am mai confruntat cu asa ceva pana acum si parca este din ce in ce mai dureroasa acum resimtind si dureri musculare de abdomen si de spate mult mai acute fata de obicei, inainte abia daca se simteau inainte si in prima zi dupa instalarea mentruatiei. Acum sunt in a doua zi de menstruatie si prezint mari dureri de burta si spate insotite de dureri puternice de cap care inainte nici nu isi faceau simtite prezenta, ce ma sperie cel mai tare fiind aceste cheaguri mari de sange care apar aproximativ de cate ori ma duc la toaleta.Este normala aparitia brusca a acestor cheaguri de sange maricele in timpul menstruatiei? Exista cumva posibilitatea de a fi insarcinata sau de a fi suferit vreun avort menstrual, precizez si faptul ca am intretinut pana acum acte sexuale neprotejate cu partenerul meu(neejaculand in mine niciodata) Se poate sa fiu/sa fi fost insarcinata sau sa am o posibila afectiune?Multumesc anticipat si as aprecia tare mult daca mi-ar raspunde un doctor la aceasta intrebare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.