Disfunctie erectila cu alte partenere

06-02-2009
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Salut!Am 23 de ani si ma confrunt cu o adevarata problema.Am avut o viata sexuala foarte activa pana acum.Am avut contacte sexuale cu mai multe partenere fara probleme de erectie fara probleme de ejaculare precoce eram chiar bun:)) Acum am o relatie de vreo 12 luni fara probleme.cateodata in timpul actului sexual penisul meu incepe sa se "lase" dar nu e ceva de luat in seama.De obicei actul sexual dureaza peste 45 de min fara sa ejaculez.Problema intervine cand incerc sa am contact sexual cu o alta partenera.pana acum am avut 3 incercari cu 3 partenere diferite si in nici unul din cazuri nu am putut sa am erectie!Cand ajung acasa cu partenera mea nu am nici o problema...am contact normal!Care credeti ca este problema si ce solutii imi recomandati? Astept cu nerabdare raspunsul dvs.
19 comentarii
0
06-02-2009, ora 01:43
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
mi se pare mie sau ai inceput sa iubesti cu adevarat si nu doar cu penisul ?
este normal sa fei asa in cazul in care o iubesti cu adevarat.. nus tai sa gandesti cu penisul.. asa ca nu il poti "tien drept "..acuma i alte preocupari nu sa termini tu... vrei ca easa se simta bine... sa te simta..sa fie cat mai frumos.

este perfect normal.nu ai nici o problema medicala(fizica)...

iti recomand sa nu mai incerci sa'ti inseli iubita :)

si restul.. vine de la sine.. multa iubire..si ai grija sa nu o scapi..

sa auzim de bine
0
06-02-2009, ora 08:34
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Stie penisul tau ca nu este corect fata de partenera ca de asta nu te lasa sa o inseli :)))))
Nici eu nu cred ca ai o problema fizica in ceea ce priveste aceasta problema
0
06-02-2009, ora 10:17
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Cu sinceritate va zik k nu o iubesc.nici nu vreau sa o iubesc...nu cred k asta e pb.alte recomadari in afara de "multa iubire" ? :D
0
06-02-2009, ora 10:33
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate celelalte nu te atrageau in mod deosebit dar prietena ta te atrage.Oricum cred ca este o problema psihologica nu fizica pt ca daca era asa nu puteai avea contact normal nici cu prietena ta.Analizeaza care iti sunt gandurile cand incerci cu alta persoana sau cat de mult te atrage.
0
06-02-2009, ora 11:40
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
sa nu zici ca'ti spun povesti..eu nu sunt medic.. sunt viitoare studenta la medicina..si ceva ani am studiat si psihologie ( carti.. reviste.. discutii cu psihologi de toate varstele).. si in cazul tau a fost in primele 4-5 luni de releatie si prietenul meu..el iesise dintr'o relatie de 5 ani.. p elanga avea si alte tipe cu care se juca.. am incercat s facems i noi o treaba si era exact ca tine.. ciuciu.. nani nani.. el s'a speriat a mers la un psiholog care culmea era si prietenul lui de suflets i i'a spus excat ce ti'am spus si eu mai sus.. si uite ca nici acum dupa aproape 2 ani n'am scapat de el :)) si ne iubim si e totul ok..

nu'ti mai nega.. ca iubirea nu ti'o bagi tu in suflet..se baga ea singura :P
0
06-02-2009, ora 15:47
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Nush ce sa zik.sunt inca in ceata.Chestia este k in cazul celor 3 incercari esuate partenerele erau chiar bune.le gaseam mai atragatoare decat prietena mea.Si apropo de ganduri.chiar imi doream sa fac sex cu ele.oricum de fiecare data a fost penibil.Multumesc mult pentru parerile dvs.
0
06-02-2009, ora 17:39
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nici eu nu mai stiu ce sa-ti spun...m-ai bagat si pe mine in ceata dar logic daca o luam nu are cum sa fie o problema fizica de vreme ce cu partenera nu ai niciun impediment.
0
06-02-2009, ora 18:55
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
love is in the air
0
07-02-2009, ora 00:25
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Love is not in the air :D.
Totusi...care ar fi remediul ??? Defapt.exista???
0
07-02-2009, ora 01:47
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
exista.. nu iti mai insela iubita si o sa ai performante'n pat doar cu ea :) pana iti trece de ea :)...
0
08-02-2009, ora 18:52
Dr.Soare
Nu este medic/terapeut
Dr.Soare
Sfaturile si parerile expuse de predecesoarele mele sunt benefice si corecte.
Este recomandat sa fim activi sexual intr-o singura relatie pana ce aceasta se consuma sau nu se consuma niciodata.
O parte din barbati (mai sensibili emotional-afectiv) au nevoie de o perioada de adaptare pentru a functiona optim sexual.
Apare insa si un paradox, atunci cand un barbat constata surprins ca inregistreaza esecuri sexuale tocmai cu femeia pe care o doreste si o place mai mult.
De regula insa, barbatul are o emotie erotica mai redusa (are mai mult pofta sexuala decat emotie sexuala) decat femeia, controland actul sexual si dominand astfel partenera, fizic si emotional.Putem face o comparatie cu dansul unui cuplu.
Este recomandat ca un barbat care se simte dominat emotional si uneori chiar fizic de o femeie, sa evite o apropiere sexuala cu aceasta, Aceasta experienta sexuala ar putea sa-i induca frustrari ce pot genera mai devreme sau mai tarziu disfunctii sexuale serioase.
, , Pentru a fi pe placul femeilor" putem vorbi si de esecurile sexuale datorate, , lipsei de antrenament "a barbatilor ce se dedica relatiei cu o singura partenera. Monogamia, determina modificari ale chimismului neurochimic cerebral masculin ( cresterea nivelului de oxitocina), avand drept consecinta accentuarea comportamentului de tip afectiv si dependentei de partenera de cuplu si de copii.
Barbatii care duc o viata poligama au un nivel mai crescut al dopaminei, beneficiind astfel de experiente sexuale mai intense. Ei devin insa dependenti de acest mod de viata, necesitand astfel schimbarea partenerelor tot mai des pentru a putea sa-si mentina performantele sexuale.Cu alte cuvinte acest tip de existenta este total dezavantajos.Barbatii care aleg o stfel de cale, prezinta o mare instabilitate in relatia de cuplu, isi intemeiaza greu o familie pe care si mai greu si-o pot mentine.Se nasc de multe ori si copii care fara nici o vina vor suporta apoi consecintele vietii pe care unul sau ambii parinti au trait-o la intamplare.Din nefericire pentru acesti copii, modelul de familie pe care cei doi parinti il vor transmite le va marca viitorul, denaturand, degradand si demonetizand ideea de cuplu si familie.

Dr Soare Cosmin
0
09-02-2009, ora 18:38
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Multumesc mult dl.Soare.
Mai am insa o intrebare.as putea cumva sa cresc nivelul dopaminei ?? :D Nu cred k m-as putea obisnui cu o viata de monogam si nici nu imi doresc asta deocamdata.
Daca inchei relatia pe care o am acum.cu urmatoarea partenera va fi tot asa.prima oara "greu" si in continuare la fel cu celelalte?
0
09-02-2009, ora 18:56
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Ar trebui sa nu-ti mai inseli prietena, sa ramai cu una singura, ca altfel iti cade putza:))))))))))))))))))))))))))))
0
09-02-2009, ora 19:49
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
:))))))


ferdando..machomanule :)) stai la o singura partenera..nu pierzi nimic.. nu te mai fa " de rtas " in patul altor fete
0
09-02-2009, ora 22:09
fernando
Nu este medic/terapeut
fernando
Multumesc pentru comm dvs.
Pt. Florynel31...iti doresc sa ti se intample si tie si sa povestesti pe forum :)))))))))))
0
21-02-2009, ora 19:06
sm_cipi
Nu este medic/terapeut
sm_cipi
Buna seara. Am 22 de ani si pana acum vreo 2 saptamani am avut o relatie de un an. Viata sexuala a fost una normala si satisfacatoare. La un moment dat insa prietena mea a inceput sa acuze niste dureri destul de deranjante in timpul actului sexual, de multe ori evitand sa mai facem dragoste.Pe de-asupra mai avea si o secretie albicioasa zilnic care incepuse sa vina in cantitati mai mari. A mers intr-un final la un control ginecologic si i-a fost recomandat un anumit tratament cu spalaturi, iar mie mi-a fost recomandat sa iau TINIZOL. Ea a facut tratamentul si a inceput sa se simta mai bn. Oaia neagra, adica eu, nu am luat pastilele recomandate, iar cand am reluat viata sexuala dupa mica pauza, i-au reaparut simptomele. Mie nu mi s-a intamplat nimic si acum imi dau seama ca poate eu am fost de vina si pot fi doar purtator. Apropo, medicul i-a spus ca eu sunt de vina datorita altor contacte sexuale. E adevarat. Ce ar trebui sa fac fara sa merg la un control si ce pastile si cum ar trebui sa le iau.
Va multumesc, astept raspunsul dumneavoastra.
0
21-02-2009, ora 23:07
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
din cate stiu eu.. si la cat ma pricep eu spun ca tu, cip, sa iei pastilele pe care le'a spus iubitei tale sa le iei si sa incetezi alte relatii sexulae inafara cu iubita ta pt ca asa va imbolnaviti aman2. tu esti purtatorul si la ea se manifesta..la barbati in general nu se manifesta..iar daca se manifesta la barbati n'ai vrea sa stii cum. asa ca fa bien sa iei acele pastile si nu iti mai bate joc de sanatatea iubitei tale. o seara faina
0
21-02-2009, ora 23:20
sm_cipi
Nu este medic/terapeut
sm_cipi
ms pentru comentariu raluca, nu-mi bat nicidecum joc de ea. incerc sa gasesc o rezolvare. dar, ce ai vrut sa spui cu manifestatul la barbati?ai cunostinta despre asa ceva?
o seara placuta
0
21-02-2009, ora 23:22
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
la barbati e urata treaba.. mai scarbos decat la femei.. se curate pielea din capul penisului.. are un miros urat si o secretie foarte urata( de altfel asa e si la femei) da aspectul penisului ca dupa razboi.. si te si ustura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: