Disconfort in partea dreapta deasupra penisului

11-04-2012
emil_ba
Nu este medic/terapeut
emil_ba
Salut.

De ceva vreme (1-2 ani) ocazional am inceput sa simpt o stare de disconfort in partea inferioara dreapta a abdomenului chiar deasupra penisului. Disconfortul este asa ca o usturime (sau arsura) suportabila si este localizat intr-un singur loc si anume pe partea ososa de la baza abdomenului. Discomfortul respectiv apare doar seara sau in weekend cand stau linistit; dispare complet daca ma ridic din pat si incep sa fac miscare. Am fost la medicul de familie dar mi-a spus ca nu am dece sa ma ingrijorez ca e ceva trecator. Insa de circa 1 luna discomfortul asta nu mai apare. Acum il simpt numai daca apas cu mana in locul respectiv (chiar pe os). Mentionez ca nu m-am lovit in zona respectiva, deasemenea nu am dereglari de urinare sau dureri la urinare si nici nu am vre-o umflatura in zona abdomenului.
As dori niste sfaturi cu privire la problema asta. Nu am timp pana dupa sarbatori sa merg la doctor, si nici nu stiu la ce disciplina medicala ma incadrez. Am 31 de ani, nu practic sport in mod curent.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.