Disconfort - prurit in interiorul penisului la copil

04-04-2012
Lydia-Bio
Nu este medic/terapeut
Lydia-Bio
As vrea sa intreb ce analize medicale trebuie efectuate pentru a identifica din ce cauza baietelul meu are aceste senzatii de mancarime in interiorul putei. Precizez ca nu are alte simptome, cum ar fi usturime la urinat, pete rosii sau iritatii pe piele, scurgeri etc. Doar aceste mancarimi. A efectuat cateva analize medicale uzuale, urocultura, sumar de urina.dar nu s-a evidentiat nimic. Un medica urolog a recomandat tratament cu antibiotic, pentru a elimina suspiciunea unei infectii urinare, dar nu s-a schimbat nimic dupa terminarea lui. In timpul noptii nu acuza nimic.
Acest medic recmanda apoi o analiza, urografie, cred, ceva care investigheaza uretra..dar sincer poate nu se ajunge pana aici, deoarece am citit ca este destul de dureroasa aceasta analiza.
Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •