Dinti imbracati individual

03-09-2009
Anonimu
Nu este medic/terapeut
Anonimu
Sincer sunt paralel cu subiectul, de aceea am deschis sa deschid acest topic.
Problema mea se rezuma la cei 4 incisivi superiori care trebuiesc imbracati, doctorul a zis ca'i imbraca pe toti, dar din cate am citit printr'un topic asemanator, am vazut ca se pot imbraca si individual, dand un aspect estetic mai bun.
Am discutat in mare cu doctorul si a zis ca nu ies in avantaj, dar avand in vedere ca am gingivita m'am gandit ca daca in timp o sa apara probleme cu gingia unuia dintre ei il pot scoate separat nefiind nevoit sa dau jos toata lucrarea...
Ajutati un om la nevoie cu un raspuns daca se poate :))
Ms.
2 comentarii
0
03-09-2009, ora 00:59
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Daca dintii dvs nu sunt mobili atunci cea mai huna solutite e sa ii aveti individualizati ptr ca si igiena este muuult superioara si asta chiar va trebuie. Insa daca dintii sunt mobili...atunci punte , adica solidarizati.
0
03-09-2009, ora 01:02
Anonimu
Nu este medic/terapeut
Anonimu
ms mult de raspuns, nu sunt mobili, o zi buna in conyinuare :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul