Dinte sensibil, cu coroana

04-01-2010
vals27
Nu este medic/terapeut
vals27
daca cineva imi poate da o solutie sau un sfat - sunt foarte recunoscator!
am o masea pe care am o lurare terminata - nerv scos, stift coroana de portelan. in urma unei vizite la dentist in aprilie 09(alt dr. decat cel care mi-a finalizat lucrarea) si am aflat ca gingia sufera putin din cauza coroanei; de multe ori am mancare cae intra intre coroana si gingia si ma deranjeaza lucru care ma determina sa folosesc ata dentara pentru a indeparta alimentele...
acum am senzatia ca am o infectie la radacina dintelui - este posibil? imi simt dintele sensibil si mai inalt. ma deranjeaza cand mananc si chiar si daca strang din dinti cu gura goala...
multumesc
1 comentarii
0
04-01-2010, ora 14:02
The Dentalist
Identitate neconfirmată
The Dentalist
mergeti la dentist, si efectuati o radiografie; asa se poate constata daca aveti o infectie la radacina dintelui respectiv, sau la un dinte vecin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul