Dinte extras

14-12-2012
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna ziua.
Spuneti-mi va rog daca un dinte a fost extras din vara si pina nu demult nu m-a deranjat deloc dar acum parca simt ceva la gingie ca ma deranjeaza, ar putea sa fi ramas ceva acolo si din vara abia acum sa-mi dea deranjul, sau poate e alta cauza, mentionez ca dintele era stricat de tot cind a fost scos era doar radacinile si dupa ce a fost extras mi s-a facut si o cusutura.
Cum as putea sa aflu.
5 comentarii
0
14-12-2012, ora 20:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
un control la stomatolog iti va rezolva "problema"
itit scriu ASA pt ca
s-ar putea sa fie de LA ALT DINTE..
si radiaza spre acel loc.
seara buna,
0
14-12-2012, ora 21:44
BogdanC
Nu este medic/terapeut
BogdanC
Este indicat sa faceti o radiografie retroalveolara pentru dintele/zona in cauza. Este posibil sa fi ramas un rest radicular, care acum migreaza spre suprafata si creeaza senzatia de jena.
0
15-12-2012, ora 09:54
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Mersi. Un alt dinte nu poate fi deoarece au fost verificati de stomatolog. Voi mai face inca o data radiografie la dinte.
0
15-12-2012, ora 11:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DACA ceilalti dinti AU FOST verificati de stomatolog,
pe CEL in cauza OARE DE CE? nu l-o fii verificat?
hmmmmm
0
16-12-2012, ora 10:23
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
S-au uitat si la el fiindca de la inceput m-a trimis si am facut radiografia la toti dintii deodata, dar nu a vazut nimic spunindu-mi ca poate fi sa am senzatia aceasta din cauza ca retraiesc foarte tare, ce e adevarat, fiindca acum imi refac toti dintii de sus
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •