Din ce cauza am scaune moi

12-08-2009
danyel85
Nu este medic/terapeut
danyel85
Poate cineva sami spuna din ce cauza de ceva timp (de 1 an ) am numai scaune moi la scurt timp dupa ce consum orice fel de alimente, mancare. Uneori urmate de balonari inainte de scaun si dupa inclusiv dureri suportabile de stomac cu senzatii de nod in gat, si nici nu reusesc sa iau in greutate la inaltimea de 1, 78 cm am doar 60 kg.VA ASTEPT RASPUNSURILE SI VA MULTUMESC TUTUROR CARE MA POAT AJUTA
2 comentarii
0
12-08-2009, ora 20:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Aveti clar o patologie gastro-enterologica...un posibil colon iritabil, digestie defectuoasa cu aerocolie si dezasimilatie etc.
Consultati un medic gastro-enterolog pt analize specifice si urmati tratamentul dat de dansul. Daca nu sunteti adeptul alopatiei, dupa ce aflati diagnosticul consultati un medic fitoterapeut care va apoate ajuta cu tratamente din plante!


Toate cele bune si multa sanatate;)


In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
0
12-08-2009, ora 22:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu siguranta ca cauza este o dereglare a sistemului digestiv, asa cum spune si Nick mai sus.
Acest lucru nu este greu de gasit, intrebarea este daca doctorii la care te vei duce te pot vindeca, diagnosticul in sine si un numele de boala nu inseamna automat si vindecarea.

Eu iti pot spune chiar si remediul care te poate face bine, daca imi dai detalii suplimentare, remediu fara n efecte secundare caci este un remediu homeopat.
Cel mai bine insa ar fi sa consulti un medic homeopat de la tine in apropriere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici