Din cauza certurilor din familie, am inceput sa respir greu si mi-a crescut tensiunea

31-07-2013
simibria
Nu este medic/terapeut
simibria
Buna ziua, am 16 ani si recent din cauza certurilor din familie m-am enervat foarte tare, am inceput sa respir greu, asa ca mi-am luat tensiune, cea sistolica a fost de 240 mm/Hg, iar cea diastolica 118 mm/Hg, iar pulsul fiind de 101, in urmatoarele 15 minute am mai incercat sa-mi iau tensiunea, dar aceasta imi urca foarte tare si dupa imi scadea si am simtit cum mi se umfla fata si aveam furnicaturi, Am luat un calmant dupa care m-am simtit mai bine, Credeti ca acest lucru s-ar putea sa ma afecteze pe viitor?. Va rog sa-mi raspundeti!O zi buna sa aveti!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Adolescenții expuși la acte de violență au un risc mai mare de obezitate
  • Sugarii expuși violenței domestice au o dezvoltare cognitivă mai slabă
  • Violența domestică, o problemă de actualitate: una din patru femei a fost agresată fizic sau sexual de partenerul intim de-a lungul vieții
  • Violența din partea partenerului intim crește riscul de atac de cord și accident vascular cerebral
  •