Dilema - Cand pot sa fac testul de sarcina?

02-02-2011
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
Am si eu o problema si as vrea sa stiu cand imi pot face testul de sarcina si daca pot sa fiu insarcinata deoarece ultima oara am facut.o neprotejat cu toate ca nu si.a dat drumu' in mine.
Nu stiu daca mam exprimat bine dar este pentru prima oara cand intru pe un forum si pun o intrebare.
Astept un raspuns.
10 comentarii
0
02-02-2011, ora 21:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La 7-9 zile dupa contactul sexual deja se poate face. Ca sa fii sigura, intreaba si faramcista, dar scrie si pe testul respectiv.
0
02-02-2011, ora 22:09
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
Multumesc :*
0
02-02-2011, ora 22:29
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
sunt sanse sa fi ramas insarcinata?
0
02-02-2011, ora 22:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mi-e imposibil sa-ti spun si niciun medic n-ar putea fara testare.Iti doresc sa fie cum iti doresti.
0
02-02-2011, ora 22:52
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
nu am experienta si de aceea sunt putin speriata, multumesc pentru raspunsuri.
0
15-02-2011, ora 18:54
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
prietenul meu mi-a zis ca daca si-ar da drumul in mine eu as simti este adevarat?
0
16-02-2011, ora 13:04
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu, nu este adevarat. Pot exista cantitati mici de sperma pe care sa nu le simti, sau numai dupa incheierea actului sexual, ceeea ce deja e risc de sarcina.
0
21-02-2011, ora 02:36
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
@ denisa
Pe viitor fii mai prudenta, nu e cazul sa te trezesti acum cu vreun copil nedorit, pe criza asta.
0
24-02-2011, ora 11:07
denysa deny
Nu este medic/terapeut
denysa deny
da stiu ca trebuie sa fiu mai prudenta numai ca eu mereu stau cu gandul si am mereu o teama sa nu raman gravida chiar daca am facut.o protejat nu stiu de ce am mereu teama asta.
0
05-03-2011, ora 23:02
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Poate ai aceasta teama, deoarece in subconstientul tau, stii foarte bine ca nu este bine sa ai relatii intime cu prietenul, fara sa ai o relatie stabila, precum casatoria.
Relatia sexuala este o mare responsabilitate, care poate determina multe efecte negative pe termen mediu si lung.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: