Dificultăţi de concentrare, de memorare, oboseală, dureri de cap, somn neodihnitor.

30-01-2016
Quing
Nu este medic/terapeut
Quing
Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc care se afla foarte aproape de o antena de telefonie mobila. Am cautat pe internet ce influenta ar putea avea asupra sanatatii omului si am gasit ca se pot intampina: dificultăţi de concentrare, de memorare, oboseală, dureri de cap, somn neodihnitor. Exact cu asta ma confrunt si eu, dar nu stiu daca e pur si simplu de la antena sau din cauza starii mele de sanatate. Am inceput sa fac si investigatii privind starea mea de sanatate. Am facut un RMN, am fost la ORL si oftalmologie si voi mai continua, insa pana acum nu am gasit nimic si negasind nimic am inceput sa ma intreb daca nu ma simt asa din cauza antenei.. E posibil?
Mai exista cineva care locuieste pe langa o astfel de antena si are simptomele de mai sus?
3 comentarii
0
30-01-2016, ora 22:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu poti stii daca antena e cauza decat daca pleci o perioada sa locuiesti in alta parte si vezi cum te simti.
Langa blocul meu e un bloc cu o antena pe el, exact ca in cazul tau, am si eu aceleasi simptome, dar le am si daca ma mut in alta locuinta.
Pentru inceput fa orientativ un test de depresie pe net, vezi la ce nivel esti si fa o ecografie abdominala sa vezi bila, ficatul etc.
0
31-01-2016, ora 13:05
Quing
Nu este medic/terapeut
Quing
Exact asta aveam de gand sa fac! Multumesc pentru sfat!
0
05-03-2017, ora 21:45
mr_ion
Nu este medic/terapeut
mr_ion
Aceleasi simptome le am si eu dar cautam alte cauze.

referitor la antene gsm, eu am un detector care-mi permite sa le masor. Uneori sunt destul de puternice, alteori nu. Dar din ce am masurat pe la prieteni, un ruter wifi al dumneavoastra sau al unui vecin care l-a pus pe peretele de langa voi poate sa fie mai puternic ca o antena gsm, cel putin pe o raza de 4 metri. Oricum pentru radiatii gsm/wifi, exista solutii gen folii de aluminiu, vopsele speciale cred ca si folii de geam.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.