Dificultate la inspiratie

03-01-2016
Crisup
Nu este medic/terapeut
Crisup
Buna dimineaţă!Aş dori şi eu un sfat, o lămurire, va rog, în urma cu aproximativ 4 luni, am răcit foarte rău, am tuşit aprox o lună, când era tuse seacă când productivă, când expectorăm alb, când galben verzui, dar la un monendat tusea a mai încetat, nu definitiv, dar tuseam puţin, fiind şi fumatoare, de atunci am o durere între omoplaţi, pe coloană, de la un monendat nu mai puteam să inspir suficient, aveam senzaţia ca mă sufoc ca este ceva infundat, căscam f mult, simţeam ca nu ajunge suficient aer în plămâni, mai ales în cel stng, ca pe partea stânga mă ţinea şi mă ţine, mai puţin acum, dar de câteva zile dimineaţă mai ales am un uşor şuierat şi hârit până tuşesc să 'rup', iar cabd ' rup'este ceva alb, f rar gălbui puţin, am făcut de 2 ori radiografie la plămâni, prima oară nu s a văzut nimic, iar a două oară s au văzut uşoare urme de la o răceală mai veche, am luat 7 zile zinnat, codeină, paracetamol şi nu am simţit mare lucru atunci, ca şi ameliorare, mă sperii doar gandidu mă să nu fie plămânul.Nu fac febră, am şi senzaţia de arsură în spatele coloanei..şi să va mai spun ca am şi probleme la coloană cervicală, am 2 discuri mai apropiate şi artroză între ele, la 3 vertebre pe partea stânga am ciocuri.Va mulţumesc anticipat şi sper ca m am făcut înţeleasă!
1 comentarii
0
03-08-2019, ora 15:02
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Faceți un CT toracic pentru a vedea care este cauza, căci cel mai probabil este ceva pulmonar, posibil o bronșită cronică sau bronșiectazii. Vă rog să îmi spuneți care este rezultatul CT. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.