la 30 min dupa ce mananc, fac diaree

02-01-2014
Gavrilescu
Nu este medic/terapeut
Gavrilescu
O data pe zi, la 30 min dupa ce mananc, fac diaree. Si asta se repeta aproape in fiecare zi de ceva timp. E adevarat ca am mancat mai mult salata de beof si carnati, dar si inainte mancam si nu aveam nimic.
Eu nu inteleg o chestie. Stiu ca mancarea pe care o bag in gura se transforma in materii fecale in urma unui proces indelungat. Adica scaunul pe care il faci azi e din mancarea de ieri nu din tocmai ce ai mancat acum. Si atunci... nu inteleg la mine cum se intampla de fac diaree la 30 de min dupa ce am mancat ?
3 comentarii
0
02-01-2014, ora 16:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sigur iti va raspunde un medic.
Pana atunci vreau doar sa-ti vb de cineva drag mie care patea la fel.
a avut diabet-..s-a dovedit, tarziu.

La multi ani!
0
02-01-2014, ora 18:32
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
E posibil sa fie o reactie f sanatoasa la uleiul rafinat cu care se face de obicei maioneza ! Renunta la cele 2 feluri de mancare si spune-i mamei sa-ti faca o supa de chimen simpla, piure de cartofi si pilaf de orez iar in loc de apa ceai de sunatoare, galbele si menta ! Daca simptomele nu se amelioreaza in 24 de ore dupa aceste alimente si remedii trebuie sa mergi la spital pt analize si tratament specializat, pentru enterocolita probabil !

Sanatate !
0
03-01-2014, ora 03:53
Gavrilescu
Nu este medic/terapeut
Gavrilescu
S-ar putea sa fie de la ulei, ca a zis mama ca a bagat o jumate de sticla de ulei in maioneza aia :(
Dar nu inteleg de ce, pt ca de cand ma stiu am tot mancat salata de beof si n-au fost probleme.

Acum am mancat piure de cartofi cu carne fripta si si am baut ceai de menta si nu am mai avut nimic...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •