Diagnostic histopatologic

01-02-2010
Floriana11369
Nu este medic/terapeut
Floriana11369
Buna ziua, tatal meu in varsta de 68 de ani, a fost operat pe 11 ianuarie 2010 de tumora vezicala urinara cu evolutie imprevizibila si necunoscuta.
Rezultatul biopsiei indica urmatorul examen microscopic:
Carcinom urotelial papilar grad 2 si 3 de diferentiere infiltrativ in lamina proprie cu zone ulcerative si chiaguri fibrinohematice.
NL: In fragmentele trimise nu se constata fibre musculare netede.
Va rog frumos sa imi interpretati si mie daca se poate acest diagnostic, si sa imi spuneti cat de grava este situatia si ce este de facut.
Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
16-02-2010, ora 22:47
doctor doolitle
Nu este medic/terapeut
doctor doolitle
buna seara,
ca si dvs si eu am trecut prin aceleasi probleme cu tatal meu.Totul ainceput cu un an in urma cand avea o infectie urinara trenanta, pe care medicul de familie o trata cu antibiotice.Urina foarte des, nu reusea sa mai ajunga de multe ori la toaleta, facea o gramada de antibiograme si tot ii schimba tratamentul cu antibiotice in functie de rezistenta microbului, uneori ii iesea E.coli alteori nu. Asa am tinut-o un an, de Craciun insa a urinat cu sange, ne-am dus la spital si am dat peste o doctorita buna care a recunoscut ce n-au facut-o altii, ca RMN sau CT sant sfinte si se vede exact ce ai.I-a gasit vezica nu cu una ci plina de formatiuni tumorale polipoide si ne-a trimis la Timisoara cu recomandarea - extirparea vezicii si l-a incurajat pe tata cu citez, , numai o minune dumnezeiasca va mai scapa". La spitalul judetean l-am intalnit pe prof.Miclea care l-a operat TUR-TV, i-a curatat toate tumorile, rezultatul histopat.zice cancer malign nonagresiv (adica cu evolutie lenta), am trecut pe regim naturist (tratament Rudolf Breuss, tincturi Haimovici Angela, germeni de grau, suc de sfecla rosie+morcov+telina+cartof, sucuri de fructe, ceai antitumoral 2l/zi, fara carne, lapte doar crud daca se poate de capra, un ou/saptamana, pui sau peste fiert( de 2 ori/saptamana).Pastile i-a ganoderma, cats claw, cartilsj de rechin, cand le termina pe acestea trecem la vasc, napraznic si ganozeolit, apoi anticancerlin, spanz, etc, trebuie sa trecem si peste asta cu bine.Am uitat sa va spun ca a fost operat pe 23.01.2010.Sper sa-mi raspunde-ti si dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.