Problema mea cu rinichii dureaza de ani buni...

16-11-2012
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Buna ziua.Problema mea cu rinichii dureaza de ani buni.Am ajuns de cateva ori la urgenta cu 28.000 leucocite, ultima oara cu 15.000, fibrinogen de 800, vsh de 34.Infectii urinare am tot timpul, exceptand 2 3 zile intre ele.Am facut febra 40 si dupa o saptamana de gentamicina urmata de alta saptamana cu fortum si alta cu zinnat cand inca eram pe antibiotic.DIn 15 20 de uroculturi nu-mi iese niciodata vreo bacterie, pietre la rinichi nu am.
Cine vrea sa-si bata capul cu mine sa ma primeasca la o consultatie ?Sunt foarte dezamagita de doctorii la care am fost pana acum.Baga antibiotice in mine si in o saptamana sunt inapoi apoi ma trimit la alt spital unde surpriza nu stie ce am si-mi pune tot diagnosticul de pielonefrita acuta desi nu exista acea bacterie care sa-mi dea boala.
Din cauza infectiei am si probleme articulare, dureri in o mana si o umflatura.
Am uitat sa mentionez ca rinichii mei arata la ecografie normali cica si nu am nici o infectie ginecologica.
multumesc
4 comentarii
0
17-11-2012, ora 09:22
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Nimeni?:(
0
17-11-2012, ora 23:53
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
dar la un hematolog ati fost? ca presupun ca radiografie toracica si eventual reno-urinara sau urografie v-au facut pe unde ati fost...nu intotdeauna febra mare si leucocitele crescute sunt cauzate de o infectie...cred ca e bine de luat in calcul o vizita la un hematolog sau internist. Bafta!
0
18-11-2012, ora 12:03
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Sunt venita din 2 spitale:colentina si de urgenta...recent acum o saptamana.Am mai fost internata la sf ioan si Victor babes acum un an.Ei spun ca e de la rinichi Urografie nu mi-au facut decat ecografie si analize de urina..as fi vrut eu o urografie dar na..cu cine sa ma cert.Durerile lombare mari si faptul ca eu ca am decat 10 zile pe luna libere de infectiile urinare...n-are ce altceva sa fie.Vsh-ul crescut si fibrinogenul+ leucocitoza nu inseamna ca am o infectie?
La colentina am venit cu febra si stare genarala proasta si o idioata de doctorita imi zice ai peritonita..iti scoatem vezica biliara.Normal ca am refuzat operatia..ma duc la urgenta SURPRIZA nu era nimic de operat la vezica mea.Nu aveam simptomele..mai ales ca mai facusem ecografii la viata mea destule si nu aveam nici o problema la vezica biliara.M-au verificat si la plamani acum un an si acum deoarece febra asa de mare sugera probleme la plamani..am facut 4 radiografii in o saptamana si totul normal.
Gasesc si eu un doctor sa ma trimita la o urografie??Ceva nu functioneaza bine acolo.Sunt de 3 saptamani cu infectie urinara exceptand saptamana prin spitale cand am fost tratata cu antibiotice.Acum iau albastru de metil si urisan..degeaba.
Ce ar putea sa fie daca nu infectie?Iau si posibilitatea asta in calcul.
Mersi mult
0
01-12-2012, ora 01:18
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Atatea vizite pe topic si nimeni?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •