Diagnostic Artroscopie

19-06-2009
VIRGIL DUMITRA
Nu este medic/terapeut
VIRGIL DUMITRA
BUNA SEARA !Ma numesc Virgil, am 38 ani datorita unor "accidente"(3) de la fotbal am fost la un ortoped care mi-a recomandat o artroscopie.Am fost internat in spital cu diag.Entorsa interna recidivanta gr.2 genunchi, Gonartroza incipienta.Dupa artroscopie "multiple leziuni de condromalacie diseminate pe suprafete articulare rotuliene, condili femurali si platouri tibiale.Va rog un sfat(tratament) pt.rezolvarea acestor probleme !Va multumesc !
4 comentarii
0
20-06-2009, ora 17:20
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Ceea ce descrieti D-voastra se refera la prezenta unor leziuni cartilaginoase.
Nu aveti nimic de facut decat sa va gestionati efortul fizic, evirand sporturi deosebit de agresive precum foot-ball, tenis si mai ales jogging.
De felul cum va veti proteja depinde viitorul articulatiei D-voastre. Problema nu poate fi rezolvata cu nici un medicament sau tratament de vreun fel.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
20-06-2009, ora 20:02
VIRGIL DUMITRA
Nu este medic/terapeut
VIRGIL DUMITRA
VA MULTUMESC FRUMOS! Poate cu OPTIMISM, INCREDERE, PUTERE, VOINTA si nu in ultimul rand cu ajutorul lui DUMNEZEU, voi trece peste toate! SANATATE MULTA SI SUCCES PE VIITOR!
0
20-06-2009, ora 20:15
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Multumesc!
Sanatate maxima!
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
30-09-2012, ora 14:17
Tina17
Nu este medic/terapeut
Tina17
Buna ziua. Am avut o artroscopie de menisc cam acum o luna. In urma cu 3 sapt l-am intrebat pe dr. care m-a operat daca pot incepe sa port tocuri intrucat trebuia sa merg la o nunta, iar acesta mi-a raspuns ca nu este nici o problema. Asa ca, dupa o luna de la operatia menisc (am avut ruptura de menisc extern) am purtat tocuri si recunosc, nu am stat chiar linistita la masa. Problema este ca imediat a doua zi m-a luat o durere destul de mare la genunchi chiar se manifesta chiar si cand stau pe loc. Credeti ca e grav? poate trece in ccateva zile,...sau ce sa fac. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.