Diagnostic:Pneumonie congenitala

17-10-2010
MadalinaRaluca
Nu este medic/terapeut
MadalinaRaluca
Am nascut prin cezariana la 39 de saptamani un baietel de 3900g si a fost diagnosticat la nastere cu pneumonie congenitala!A facut tratament cu antibiotic timp de 14 zile si i-au fost din nou facute analize la sange si din spusele medicului e bine acum!Dar totusi sunt nelinistita.as dori sa stiu daca are repercursiuni boala aceasta si ce imi recomandati sa fac ca sa ma pot linisti, pt ca tot timpul mi se pare ca respira ori prea repede ori mai greu, sunt foarte nelinistita!
Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
17-10-2010, ora 16:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu exista pneumonie congenitala...poate este vorba de pneumonie neonatala...cu ce germene, cu ce microb a facut micutul pneumonie ? La cat timp de la nastere s-a declansat pneumonia ? A avut si alte probleme la nastere ? In rest totul e bine ?
0
25-01-2011, ora 21:26
MadalinaRaluca
Nu este medic/terapeut
MadalinaRaluca
da scuzati-ma asa...pneumonie neonatala..sincer sa va spun nu mi s-a spus cu toate ca am cerut mai multe detalii, mi s-a spus doar ca din cauza ca am nascut mai devreme cu 1 sap,...eu am nascut pe 21 iulie si am plecat din spital pe data de 4 august timp in care i s-a facut tratament, nu a avut si alte probleme.acum e bine.vroiam doar sa stiu daca in timp va recidiva...va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul