Diabet

12-03-2009
alechandra
Nu este medic/terapeut
alechandra
Buna seara, bunica este internata in spital in urma unei raceli care s-a complicat.In urma analizelor facute la terapie intensiva medicii au descoperit ca sufera de diabet. Acum face insulina si este in continuare la terapie intensiva. Medicii mi-au spus ca trebuie sa manance mancare de diabet dar nu mi-au spus ce anume cuprinde acest regim si nici ce tip de diabet are. Va rog mult daca puteti sa imi raspundeti si mie ce anume ar trebui sa manance si ce nu; si de asemenea tot ce trebuie sa stiu despre aceasta boala si tratamentul pentru ea si cum imi dau seama de tipul de diabet pe care il are.
Daca va ajuta cu ceva, in anul 2008, luna iulie (atunci si-a facut ultimele analize) avea o greutate de 82 kg si inaltimea de 1.54, Bunica are 70 de ani si dupa cum vedeti este grasa.
De asemenea este bolnava si cu inima si are probleme cu tensiunea. Inainte de internare urma un tratament cu: DILATREND 6.25mg, GOPTEN 2mg, DIUREX 50.

Va multumesc foarte mult si astept raspunsul Dumneavoastra.
2 comentarii
0
13-04-2009, ora 12:16
chiriac
Nu este medic/terapeut
chiriac
buna am si eu baiatul cu diabet daca doresti intra pe mes dana_dana339si iti dau lista care o am de la bucuresti de la spital
0
14-04-2009, ora 00:26
alechandra
Nu este medic/terapeut
alechandra
Multumesc foarte mult pentru ca mi-ai raspuns chiriac, din fericire bunica este bine acum, a iesit din spital si am aflat si informatiile de care aveam atata nevoie. Multa sanatate baiatului tau si inca odata iti multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.