Dezvoltare masa musculara

10-10-2011
Scalzone
Nu este medic/terapeut
Scalzone
Buna ziua!Am 16 ani si 9 luni si as dori sa imi dezvolt musculatura.Am gasit pe internet niste medicamente 100% naturiste de la Calivita terapii-naturiste.com/calivita/performanta-fizica/muschi-dezvoltare-masa.htm, dar nu stiu ce sa aleg.Eu merg la sala 1 data pe saptamana, deoarece am un program foarte incarcat si nu imi permite timpul si ptr sala.Am inaltime:176 cm si greutate:73 kg.La sala, dupa primele 15 min de exercitii obosesc, deoarece sunt putin cam gras.Ce suplimente nutritive 100% naturiste imi recomandati sa imi comand, dar care sa nu aiba reactii adverse, sau sa imi opreasca cresterea sau sa contina hormoni de crestere.Daca stiti voi niste suplimente nutritive 100% naturale mai bune decat Calivita spuneti-mi ce sa imi cumpar.
OBS:In niciun caz nu as vrea sa iau creatina.
Astept parerea unui medic nutritionist sau a unui expert care se pricepe foarte bine in acest domeniu.

Va Multumesc,
25 comentarii
0
10-10-2011, ora 20:08
Scalzone
Nu este medic/terapeut
Scalzone
Am uitat sa mentionez faptul ca NU am nicio problema cardiaca sau alergii, in schimb eu am urmat incepand de la sfaristul anului 2010 si pana in prezent un tratament cu Sotret impotriva acneei.Acest tratement si la ora actuala il iau, dar pana acuma totul s-a desfasurat foarte bine, nu am avut nici un efect de care sa ma simt rau.
0
10-10-2011, ora 21:30
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Cred ca tu defapt vrei sa faci definire. Daca zici ca esti grasut, inseamna ca ai masa suficient de mare si mai trebuie doar sa faci definire( sa lucrezi muschii sa prinda o forma placuta ochiului).
Din pacate, o data pe sapt nu prea este suficient ca sa mergi la sala, ar trebuii sa mergi de cel putin 3x/sapt.
Daca zici ca esti grasut, nu ti-as recomanda sa iei creatina. Mai bine ti-ai lua niste aminoacizi, da nu stiu daca te ajuta cu ceva daca tu te duci la sala doar 1 data pe sapt.
Ti-as recomanda sa mananci cat mai sanatos, sa eviti carbohidratii si sa faci si cardio.
0
11-10-2011, ora 13:48
Scalzone
Nu este medic/terapeut
Scalzone
CARNITINA M-AR AJUTA?Liquid L Carnitine ---------* ?Da-mi un site de AMINOACIZI...ca nu stiu de la ce producator sa imi cumpar?

(*modificat de admin)
0
11-10-2011, ora 16:02
Scalzone
Nu este medic/terapeut
Scalzone
Ziceti-mi exact ce AMINOACIZI sa imi comand (exact numele producatorului si exact denumirea produsului).Dati-mi un link excat catre produsul respectiv!!
0
11-10-2011, ora 18:01
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Sincer n-am incercat niciodata asa ca nu pot sa zic nimic despre ea!
Aminoacizi, sunt o caruta de tipuri de aminoacizi( ieftini, scumpi, etc) Eu pot sa-ti zic acum un nume si sa vina altu sa ma contrazica si sa-ti zica altii si tot asa...Depinde si de buget. Daca vrei iti las idu meu ca msj privat si povestim mai usor.
0
23-04-2013, ora 14:07
marius761
Nu este medic/terapeut
marius761
Pentru mine a functionat suplimentul alimentar Probolan50. Produsul alcatuit din suplimente alimentare m-a ajutat sa depun masa musculara intr-un timp destul de scurt. Faceam sedinte de antrenament destul de lungi in timpul curei cu acest supliment deoarece acesta imi dadea foarte multa energie si imi marea rezistenta! Fiind natural nu ai probleme nici la concursuri cu el!
0
24-04-2013, ora 10:01
marian101
Nu este medic/terapeut
marian101
Probolan50 iti intensifica cantitatea de testosteron din organism. Din cauza asta rezisti mai mult in timpul antrenamentelor. Probabil ca daca s-ar inventa un produs care sa ne ajute s arezistam toata ziua la sala am face muschi mult mai rapid:). lasand guma la o parte produslul asta tocmai de asta a fost creat. Sa ne ajute sa rezistam mai mult in timpul sedintelor de antrenament!
0
04-06-2013, ora 13:49
sandu980
Nu este medic/terapeut
sandu980
Din ce am citit, produsul e facut din plante gen tribulus, si rolul lui principal e de a mari cantitatea de testosteron din organism. Pe site scrie ca poate mari testosteronu cu pan ala 400%, dar e cam greu de crezut:) Ce n-am inteles din sit-ul lor e daca poate fi utilizat si de femei. Sunt poze cu barbati si testimonialele la fel au barbati!
0
11-06-2013, ora 14:31
marian101
Nu este medic/terapeut
marian101
Produsul e foarte folosit in special in Europa de vest si in State. O cunostinta din State imi spunea ca el a cumparat de la o sala de fitness probolan50. In Romania deocamdata se gaseste doar pe net, dar cred ca o sa se ajunga si la noi la fel!
Ce e fain la produsul asta este ca pe langa construirea de masa musculara poate ajuta si la arderea grasimilor!
0
19-06-2013, ora 12:19
marius761
Nu este medic/terapeut
marius761
Da, asa este se gaseste in mai multe tari! E un produs destul de mediatizat probabil si din cauza ca functioneaza. Totusi fara antrenamente zilnice sunt sanse scazute sa se depuna masa musculara. Zic asta pentru ca un prieten era foarte dzamagit ca el nu a avut rezultate, dar el nu prea se prezenta la sala. pana la urma depinde si de noi. Suplimentul poate ajuta dar nu poate face totul!
0
25-06-2013, ora 11:50
adrian98
Nu este medic/terapeut
adrian98
Probolanu e folosit foarte mult si in Romania! Exista foarte multi sportivi care il utilizeaza deoarece este natural si nu provoaca efecte adverse! Rolul lui este de a mari cantitatea de testosteron din organism!
0
27-06-2013, ora 09:41
marius761
Nu este medic/terapeut
marius761
Asa este, produsul asta mareste cantitatea de testosteron si in felul asta iti poate creste rezistenta din timpul antrenamentelor. Realizand mai multe antrenamente si mai intense vei ajunge la performante mult mai mari si vei pune masa musculara intr-o perioada mai scurta de timp. Totul e sa vrei sa faci muschi si sa alegi metodele care te avantajeaza cel mai mult. De obicei metodele care au dat rezultate in cazul altor indivizi poate functiona si pentru tine!
0
03-07-2013, ora 09:44
costelmartin
Nu este medic/terapeut
costelmartin
Si eu folosesc in prezent produsul asta de circa 3 saptamani si vad ca intra destul de bine. Fac 2-3 sedinte de antrenament pe zi si am observat ca pe saptamana ce trece rezist mai mult in timpul acestor sedinte de antenament! Din punctul meu de vedere e ok produsul!
0
11-07-2013, ora 13:11
marius761
Nu este medic/terapeut
marius761
E destul de ok. Important e sa faci si exercitii in fiecare zi la sala, si sa ai o dieta bogata in proteine si carbohidrati. Foarte multa lume cumpara astfel de suplimente si se asteapta sa obtina rezultate spectaculoase fara sa faca absolut nimic. Dar situatia nu sta deloc in felul respectiv! Rezultatele bune se obtin doar printr-o combinatie e suplimente si exercitii echilibrate. Fie ca produsul se numeste Probolan50 fie ca se cheama altfel trebuie sa ai grija cum le iei!
1
16-07-2013, ora 11:57
marian101
Nu este medic/terapeut
marian101
E clar ca trebuie sa ai grija. In caz ca vrei sa combini 2 suplimente trebuie sa te uiti la compozitia celor 2 suplimente pentru a nu exista substante ce pot sa intre in reactie. In mod normal in compozitia Probolan50 nu exista substante dubioase, deoarece e facut din plante, dar la alte suplimente pot exista si anumite substante chimice! oricum per ansamblu grija mare cand va ganditi la o combinatie de suplimente!
0
25-07-2013, ora 15:15
horia101
Nu este medic/terapeut
horia101
Nu o sa poti sa faci masa musculara niciodata daca nu tanspiri foarte mult la sala de antrenament. Eu sunt de la tara, fac muschi in fundul gradinii si chiar daca nu am masa musculara atat de bine reliefata cu siguranta am forta mult mai mare. La urma urmei conteaza"vana" pe care o ai! Nu stiu daca ma ajuta la ceva sa ma plimb in maieu pe strada si sa ma bata unul mai mic! Grija mare la produsele pe care le cumparati!
0
05-08-2013, ora 10:29
marian101
Nu este medic/terapeut
marian101
Si eu zic ca trebuie sa existe o atentie sporita in momentul in care vrei sa cumperi anumite produse de pe net. Sunt foarte multe sit-uri care vand in general suplimente pentru imbnatatirea performantelor sexuale dar care nu au nici macar adresa sau nr de telefon pe ele. Cu faptul ca nu castigi forta daca utilizezi suplimente nu sunt deacord. Pe langa partea estetica care consta in cresterea muschilor, iti va creste si forta. Defapt asta e rolul suplimentelor, sa creasca forta ca sa rezistam mai mlt in timpul antrenamentelor!
0
16-08-2013, ora 10:46
horia101
Nu este medic/terapeut
horia101
Poti sa pui muschi in diverse moduri, dar e de preferat sa incerci sa faci muschi sanatos. Adica sa mananci proteine din alimente, sa faci exercitii intense la sala si sa iei pt rezistenta niste suplimente de preferat alcatuite din plante. La noi exista un supliment Probolan50 care este destul de eficient in acumularea de masa musculara.
0
21-08-2013, ora 10:55
costel20
Nu este medic/terapeut
costel20
Alimentatia si exercitiile trebuie sa fie pe primul loc si abia apoi suplimentele. Suplimentele doar iti maresc capacitatea de efort. Rezisti mai mult la sala faci mai multa masa musculara!
0
08-10-2013, ora 10:19
marian101
Nu este medic/terapeut
marian101
Alimentatia e destul de importanta si trebuie sa iti faci un regim alimentar corespunzator bogat in carbohidrati. Deasemenea si exercitiile fizice trebuiesc facute la intensitate maxima. Probolan50 iti dau forta si atunci cu siguranta vei putea sa maresti sedintele de antrenament si in felul asta vei castiga mai multa masa musculara!
0
28-03-2014, ora 10:31
sergyusac
Nu este medic/terapeut
sergyusac
Pentru acumularea de masa musculara se poate incerca si suplimentul Metadrol. Eu cu asta am facut o cura de 3 luni si chiar m-a ajutat sa rezist mai mult in timpul exercitiilor fizice. Mie mi l-a recomandat instructorul de la sala. Am mers pe mana lui si ma bucur ca am facut acest lucru. Au trecut 2 luni de cand am terminat cura cu el, dar rezultatele au ramas. Probabil ca o sa ma reapuc sa iau pentru ca mie chiar mi-au placut suplimentele astea. Faza e ca nu mi-au provocat nici un fel de efect advers!
0
28-04-2014, ora 10:26
danciupaul
Nu este medic/terapeut
danciupaul
Sergyu e destul de ok suplimentul Metadrol. Si eu l-am folosit si sunt destul de multumit de rezultatele pe care le-am obtinut. Este adevarat ca la inceput am crezut ca produsul nu functioneaza pe metabolismul meu. Trecusera deja 2 saptamani si nu simteam nici o schimbare. Dupa aceste 2 saptamani au aparut rezultate destul de faine. Rezistenta in timpul exercitiilor mi-a crescut, iar eu acumulam masa musculara. Si-a facut efectul ceva mai greu dar a intrat super bine. Faptul ca ajuta si la arderea grasimilor si ca nu produce efecte adverse il recomanda ca fiind un produs destul de bun!
0
23-05-2014, ora 10:28
corlat
Nu este medic/terapeut
corlat
Metadrol este un supliment natural destul de puternic care ajuta la acumularea de masa musculara intr-un timp destul de scurt si fara sa produca efecte secundare. O sa-l iau zilnic si o sa-mi intensific exercitiile fizice. Poate ca din aceasta combinatie o sa reusesc sa fac muschi frumosi si sa acumulez mai multa forta!
Pana la urma suplimentele astea or sa ma ajute sa rezist mai mult in timpul sedintelor de antrenament si asa o sa fac masa musculara fara sa imi pun in pericol sanatatea. Imbucurator este faptul ca acest produs nu produce dependenta!
0
17-03-2017, ora 10:51
adelde
Nu este medic/terapeut
adelde
Exercitii cat mai multe si cat mai energice plus o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati. Apoi sigur o sa se dezvolte si masa musculara.
0
10-05-2017, ora 10:51
ontem
Nu este medic/terapeut
ontem
Cel mai recomandat e sa se faca seturi de exercitii fizice in fiecare zi si sa se urmareasca in detaliu procentele de carbohidrati si proteine din alimentatie. Apoi nu trebuie neglijata nici odihna care trebuie sa insumeze 7-8 ore in 24 de ore. Restul, fara vicii, alcool, tutun, viata exemplara si sa vezi atunci cum se acumuleaza masa musculara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.