Dezvirginarea!

24-09-2009
chazzzclau
Nu este medic/terapeut
chazzzclau
Salut, ma numesc Tibi si am o problema, as vrea sa imi dati cateva sfaturi daca se poate...
-problema este ca am o prietena care este virgina, sunt cu ea de 2 luni si vrem sa ne incepem viata sexuala amandoi dar de cate ori incercam, zice ca o doare f tare si trebuie sa ma opresc... trebuie sa mentionez ca nu am incercat pana acum sa ii introduc penisul... am incercat doar cu degetul (datorita faptului ca am auzit ca asa nu o va durea prea tare! )dar de fiecare data o doare tare si zice sa ma opresc! nu stiu exact cum as putea proceda in sensul acesta...va rog dati mi un sfat cum as putea sa o dezvirginez fara prea multe probleme... multumesc si astept raspuns!
7 comentarii
0
24-09-2009, ora 18:05
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
e posibil sa aiba himenul gros si vascularizat. In ultima instanta se poate apela la dezvirginarea chirurgicala ( eu asa stiu).
Ea nu te minte cand iti zice ca o doare. Sunt situatii in care fetele simt durere mare in aceasta situatie.
latele au himenul chiar elastic si acesta nici nu se rupe la prima relatie sexuala.
Intre aceste doua extreme exista N situatii.
Mai bine sa mearga la un medic ginecolog sa vada ce fel de himen are. Numai bine
0
24-09-2009, ora 18:46
chazzzclau
Nu este medic/terapeut
chazzzclau
multumesc mult... va salut! ;)
0
24-04-2011, ora 02:25
LaLaX
Nu este medic/terapeut
LaLaX
la 15 ani mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de 20de ani. nu ma durut deloc si nici nu a curs sange..daca m-ar vedea un doctor ginecolog si-ar da seama ca nu mai sunt virgina?..cu toate ca nu s-a rupt nici un fel de himem...
0
15-05-2011, ora 22:05
Robyn
Nu este medic/terapeut
Robyn
Buna LalaX,
O intrebare, de unde stii ca nu s-a rupt nici un fel de himen?
Poti avea himenul elastic si sa nu se fi rupt dupa primul act sexual sau se poate sa il ai rupt dar fara durere.
Un medic ginecolog (bun) si-ar da seama daca ti-ai inceput sau viata sexuala, chiar daca ai sau nu himenul rupt... dar este ceva in legatura cu medicul ginecolog...? Ma refer... iti e frica sa nu te duca ai tai la doctor sa vada daca mai esti virgina sau nu sau pur si simplu a intrebat ? :*
0
15-05-2011, ora 22:05
Robyn
Nu este medic/terapeut
Robyn
ai intrebat* pardon
0
16-05-2011, ora 20:09
LaLaX
Nu este medic/terapeut
LaLaX
am intrebat doar...oricum era ciudat k nu a durut deloc...k am auzit la alte fete k doare foarte rau..
0
10-08-2016, ora 16:22
Psiholog Luminita Codrescu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Luminita Codrescu
Himenul este o membrana subtire de forme foarte diferite (poate arata ca o sita sau ca o semiluna), asa ca si efectele primului act sexual pot varia de la durere si sangerare pana la absenta totala a oricarei senzatii.
De obicei, un mic disconfort poate fi tolerat daca este compensat de o excitatie corespunzatoare (lubrifiere, dorinta), insotita de multa rabdare, tact, compasiune, intelegere, dar si fermitate si oarecare experienta din partea barbatului.
Daca exista un disconfort puternic iar barbatul este stangaci si temator, este preferabil sa se apeleze la ginecolog (deflorare medicala), si astfel sa se poata inceapa o viata sexuala fara traume.
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: