Dezvirginare sau infectie?

20-04-2011
anna2o
Nu este medic/terapeut
anna2o
Buna ziua.Am 19 ani.si inca nu sunt pregatita sa imi incep viata sexuala in adevaratul sens al cuvantului.Prietenul meu mi-a introdus degetul in vagin, eu fiind virgina.M-am simtit foarte bine si mi-a curs un lichid transparent la inceput si imediat dupa un lichid maroniu, in cantitate semnificativa.Cu timpul, aceasta cantitate s-a redus considerabil., dar tot curge ceva..Prietenul meu spune ca este lichidul de la orgasm.Dupa putin timp de la "incident"( aprox.jumatate de ora), m-am ridicat din pat si a inceput sa imi curga, stand in picioare, un lichid transparent.Dupa ce am repetat de cateva ori treaba cu degetul (3-4 ori, in decursul a 3 luni), ne-am hotarat sa punem capat acestui lucru, pentru ca nu risca sa fiu dezvirginata cu degetul.Am continuat doar cu masturbarea clitoridiana, unde am intampinat de asemenea probleme: mi se umfla foarte tare labiile, atat de mult incat par ca dau pe afara si dureaza 2-3 zile pana isi revin la normal.Tin sa mentionez ca niciodata nu am orgasm dupa aceasta stimulare.Prietenul meu a spus ca nu este normal sa se umfle, si motivul pt care se intampla asta ar fi ca nu termin.Intrebarea mea este m-a dezvirginat sau am vreo infectie? Imi e rusine sa ii spun mamei mele lucrurile acestea.Multumesc.
1 comentarii
0
21-04-2011, ora 07:30
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu este evident că a fost vorba de dezvirginare. Mai degrabă umflarea labiilor timp de 2-3 zile ar sugera inflamaţie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici